| Swae a întrebat:

Cea mai amuzanta gluma pe care o stiti?

22 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Că totul a apărut din nimic. Râd de fiecare dată când văd aceasta glumă pe care multi o cred ca fiind reală laughing! Trebuie să facem deosebire dintre realitate și hiperbolăwinking.

| Simpatic a răspuns:

Cea mai amuzanta gluma este faptul ca am putea crede ca in Romania se va mai putea schimba ceva ca si societate, ca si politica ca si bun simt al oamenilor. O gluma buna!

| Swae explică (pentru Simpatic):

Tristut

| Swae explică (pentru Celcestietot):

Dar tine-ti frate fanteziile pentru tine. Du-te la o psihiatrie ceva daca vrei sa discuti despre asta, sau la biserica.

| Simpatic a răspuns (pentru Swae):

El vrea sa spuna ca lumea a aparut ca o creatie Divina? cel putin asa inteleg eu. Nu e de ras, eu unul asa cred, daca e crede ca lumea in care traim este de fapt universul matrix si toti suntem in realitatea nevazuta la niste aparate, atunci nu cred.

| Swae explică (pentru Simpatic):

Mai degraba universul matrix

| Celcestietot a răspuns (pentru Swae):

Tu ai vrut o gluma și uite că ai primit, scumpetewinking.

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Da, el se referă la prima varianta, nu la a doua. Tu ești inteligent dacă crezi că suntem creați, frate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am.I-ați un Buffon daca vrei sa te distreze.

| Simpatic a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu stiu daca-s inteligent dar nici arogant nu pot fi, atata timp cat nu pot veni cu bazaconii precum teoria big bang, eu accept existenta unui Creator si multi sunt constienti de asta, dar unii nefiind religiosi considera ca nu exista un Creator pentru ca ei nu au o credinta si o religie, insa si acestia stiu in subconstientul lor ca exista o Fiinta Superioara omului, superioara chiar Universului.
Dar vom dezbate cu alta ocazie, caci aici i-am stricat topicul fetei asteia ca nu am zis nimic amuzant.

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Da, pe alta datawinking

| Swae explică (pentru anonim_4396):

Tu esti ala, mascariciule.

| SilentRain a răspuns:

Fluturașul meu de salariu

| sabin89 a răspuns:

Un tip întreabă la Radio Erevan: - Se poate conduce o Volga în curbă cu 140 km/h? R.E. răspunde: - Da, dar poţi face asta doar o singură dată. happy

| Swae explică (pentru sabin89):

Haha

| gemeni6226 a răspuns:

Maria se tot ruga de Ion sa faca sex cu ea. Acesta, obosit, incearca sa-i explice:
-Mai Marie, stii tu ce efort presupune o partida de sex?
-Ce efort, ma Ioane?
-Uite, mai, e ca si cum eu te-as lua pe tine in spate si te-as duce din Craiova pana-n Timisoara.
-Hai mai Ioane!
Maria tot insista si pana la urma Ion cedeaza rugamintilor.
Dupa o partida de amor salbatic, cand Ion dadea sa se duca in sfarsit la culcare, Maria-l ia la intrebari:
-Auzi, mai, Ioane, si acum ce faci, doar nu ma lasi la Timisoara?

| gemeni6226 a răspuns:

Ce spune un manelist prietenei sale?
Esti frumoasa ca o stele, tu mi-ai rupt inima-n doi, toate sufletele mele bate pentru. u sh noi.

| gemeni6226 a răspuns:

Suport tehnic IT pentru clienti, linie fierbinte

Suport tehnic: Ce model este calculatorul dumneavoastra?
Client: Unul alb.

Client: Buna. Nu pot sa-mi scot discheta din calculator.
Suport tehnic: Ati incercat sa apasati butonul?
Client: Da, sigur, e chiar blocat.
Suport tehnic: Asta nu suna prea bine. Voi trimite pe cineva.
Client: Nu, stati putin., inca n-am bagat-o e inca pe birou, scuze.

Suport tehnic: Apasati pe simbolul "My Computer" din partea stanga a ecranului.
Client: Stanga ta sau stanga mea?

Suport tehnic: Buna ziua. Cu ce va pot ajuta?
Client: Buna, nu pot sa listez.
Suport tehnic: Puteti va rog sa dati click pe "Start" pentru mine si...
Client: Asculta domnule, te rog sa nu ma iei pe mine cu chestii din astea tehnice! Ca doar nu-s Bill Gates.

Client: Buna, nu pot sa listez. De fiecare data cand incerc, calculatorul imi spune ca nu vede imprimanta. Chiar am luat imprimanta si am ridicat-o in fata monitorului si el tot imi spune ca nu o gaseste...

Client: Am o problema daca vreau sa listez cu rosu!
Suport tehnic: Aveti imprimanta color?
Client: Aaaah, multumesc.

Suport tehnic: Ce vedeti pe monitorul dumneavoastra doamna?
Client: E un ursulet pe care prietenul meu mi l-a cumparat de Valentine's day.

Client: Tastatura mea nu mai functioneaza.
Suport tehnic: Sunteti sigur ca e conectata la calculator?
Client: Nu. Nu pot sa vad in spatele calculatorului.
Suport tehnic: Ridicati tastatura si mergeti 10 pasi in spate.
Client:! OK
Suport tehnic: Inca mai aveti tastatura in mana?
Client: Da
Suport tehnic: Asta inseamna ca nu e conectata la calculator. Mai vedeti vreo tastatura pe birou?
Client: Da, mai e una pe aici. Ah... asta merge, multumesc tare mult!

Suport tehnic: Parola dumneavoastra este "a" mic, de la ananas, "V" mare de la Victor, si cifra 7.
Client: 7 mare sau mic?

Client: Nu pot sa intru pe internet.
Suport tehnic: Ati folosit parola corecta?
Client: Da, sigur. Am vazut-o la colegul meu.
Suport tehnic: Puteti sa-mi spuneti ce parola ati folosit?
Client: Cinci stelute.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Mutul ii spune surdului ca orbul a vazut un schiop alergand dupa un chel sa il traga de par.

| Swae explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Trebuia sa scriu "care sunt cele mai idioate glume pe care le stiti?" laughing)

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Swae):

Ce sa spun ma bucur ca te-a facut sa razi, daca vrei sa stii este o gluma gen,, culmea culmilor,, o gasesti si pe internet.

| Goete a răspuns (pentru sabin89):

Si nu pana la capatul curbei