| Maraaa a întrebat:

Care este cea mai amuzanta gluma ( scurta) pe care o stiti?
ce mai amuzanta primeste funda happy

4 răspunsuri:
| mysterious a răspuns:

- Ce vede un optimist intr-un cimitir?
- Numai plusuri.

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Acuzat ca a furat un ceas, hotul explica:
-Ce era sa fac domnule presedinte? Ceasul mergea, eu mergeam.Antunci m-am hotarat sa mergem impreuna
Mai bien intra pe:
http://divertisment.okay.ro/categorie~bancuri-scurte.html

| Rares20funde a răspuns:

La scoala invatatoarea ii intreaba pe copii ce este comestibil.

Ion:
-Un mar!
Grigore:
-O rosie!
Bula:
-O lampa!
-Cum ma Bula?
-Pai aseara l-am auzit pe tata cum ii spune lui mama,, stine lampa si ia-o-n gura''

La scoala invatatoarea ii intreaba pe copii ce le lipseste in casa.
Ion:
-O lampa!
Grigore:
-O jucarie!
Bula:
-Mie nu imi lipseste nimic.
-Pai cum nimic?
-Pai aseara a venit sora mea de la discoteca si i-a spus mamei ca a ramas insarcinata la care mama,, numai asta ne mai trebuia''

| Sshine a răspuns:

Un taran avea un cal si calul n`avea nimic impotriva...