| codyalex a întrebat:

Cifrele 08232569 sunt acelasi lucru cu 96523208 citite invers?

cine raspunde primul si corect dau fundita

Răspuns Câştigător
| JustLikeMe a răspuns:

Pai daca il citesti invers pe primul da, dar daca il citesti invers pe al doilea nu. Fundahappy

10 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Un numar egal cu oglinditul lui se numeste palindrom.

Ex: 101, 232 etc. Aici poti sa zici ca e acelasi lucru. Ce ai zis tu cu cifrele alea nu stiu. trebuie sa le pun eu in alta ordine? Oricum ai scris ciudat, poate n-ai pus virgula pe unde trebuie. Nu stiu ce se intelege prin "cifrele...sunt acelasi lucru cu..." Va rog nu-mi dati Nefolositor si Stupid, ochii mei vor avea mult de suferit! laughing

| Aero a răspuns:

Acum ca stau si eu si ma gandesc chiar ca e o intrebare tampita!

| Aero a răspuns:

Intrebari de copii. Se gandesc si ei ca cine stie ce intreaba, ceva foarte complex. laughing

| georgegs a răspuns:

Da. e.

| cornel a răspuns:

Nu este.

| Elle2117 a răspuns:

Nu

| Horyka a răspuns:

Nu

| MuadDib a răspuns:

Nu, nu este :d

| danco a răspuns:

Ce intrebare tampita!

| Asdgjkjgs a răspuns:

Nu pentru ca cel de-al doilea sir de cifre se termina cu 8 si nu cu 0
daca s-ar fi terminat cu 0 cand le-am fi citit invers ar fi fost identice tonguebig grin