| elena a întrebat:

Atentie pentru primul care raspunde corect: ce este bereta?

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Un fel de palarie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Bereta este un fel de sapca marinareasca.

| juniper a răspuns:

Un fel de sapca, se poarta in Franta si nu are cozoroc, de obicei vad ca artistii poarta happy

kratos
| kratos a răspuns:

Șapcă marinărească fără cozoroc.

| cosima11 a răspuns:

Bereta se numeste centrala termica ce o avem in casa laughing nu mai are rost sa mai repet ce au zis ceilaltitongue

| hamsterx a răspuns:

Un fel de caculita care se pune pe cap.inainte era specifica celor din Franta.sau lui dl Goe smug

| unicka a răspuns:

Poate fi si acoperământ pentru cap, confecționat dintr-un material moale, de obicei din lână, având formă rotundă și plată, cu marginile îndoite înăuntru.

| Ella123 a răspuns:

Sapca marineasca fara cozoroc.:-d