| Anyta2000 a întrebat:

Cine imi poate spune un banc de bun gust? FUNDA la cel mai haios banc!

Răspuns Câştigător
| Ionut000 a răspuns:

Maria era fata batrana a satului si era foarte mandra de conditia ei. Stiindu-se cu o varsta
inaintata, se duce la pietrar si ii spune:
- Cand oi muri, sa-mi faci o cruce de piatra pe care sa scrie:
Sub aceasta pietrisoara
Doarme-a noastra Marioara.
S-a nascut fecioara
A trait fecioara
Si-a murit fecioara.
Dupa cateva luni, moare Maria. Pietrarul care nu voia sa scrie atata amar de text, sapa pe cruce:
E Maria dedesubt
Nu are sigiliul rupt.

7 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Întreabă profesoara la școală :
- Ionescu ce este tatăl tău?
- Gunoier.
- Nu așa, spune profesoara, acum se spune modern lucrător la salubritate. Popescu, ce este tatăl tău ( continuă profesoara )?
-Este gropar, răspunde elevul Popescu.
-Nu așa copile, este lucrător la Pompe funebre, învățați să folosiți termeni moderni. Bulă, ce este tatăl tău?
- DJ la Misting Club.
- Bulă, eu sunt la curent cu denumirile, dar de asta nu am auzit. Mai exact, nemodern, cum se spune?
-Clopotar la biserică, doamnă

Numai bine!

| Foxie2 a răspuns:

-_____- TPU si problemele lui.

| Foxie2 a răspuns:

Mie imi plac bancurile cu ciocolata...depinde ce-ti spun papilele gustative, sigur iti recomand sa incerci bancuri cu tuica(Loome), pufuleti(Mufla)cu branza (Traficantdebranza) cu inghetata (pinguinul)sau cu spaghete(Apache).as mai scrie dar nu stiu exact cum prefera sa manance Tepesu si altii bancurile sigur poti incerca si cu lapte... why not? Bafta! in gasirea bancului cu gustul cel mai bun!

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaLove10 a răspuns:

Alinuta:Mama, mama ma mananca nasu!
Mama:Manancal si tu pe el!
Alinutabig grinar nu ajung!
Mama: Suiete pe scaun! big grin

| Roo a răspuns:

O batrana intra in cabinetul doctorului:
- Doctore, nu stiu ce sa ma fac, de la o vreme am gaze la stomac, trag vanturi tot timpul. Noroc ca le trag fara zgomot si chiar fara miros. Oricum, e deranjant. Uite, de cand am intrat in biroul dumitale, am tras cel putin 10.
Doctorul ii da niste pastile si ii recomanda:
- Luati pilulele astea de 3 ori pe zi si veniti luni la control.
Vine baba dupa o saptamana si zice:
- Nu stiu ce mi-ati dat, dar acum "vanturile" mele miros ingrozitor, insa au ramas la fel de silentioase.
- OK, zice doctorul, acum ca am rezolvat cu sinuzita, sa vedem ce putem face pentru auz.

| lolipop01 a răspuns:

-Nene dentistule, faceti extractii de radacini?
-Bineinteles!
-Atunci va rog sa-mi extrageti radacina patrata din 2002.
rolling on the floor