| MihaiMihăiuş a întrebat:

Funda! Salut all! Cine spune cel mai haios banc, primeste funda!

16 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Doi ardeleni se intalnesc pe strada:
- De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat daca mi-o murit un bou.
- Eh, ce sa-i faci, ase ne-om duce, unu' dupa altu'!

| dαɴЗ a răspuns:

Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.
- E cineva acolo?
- Mai bine ma duc in padurice...
- Mai bine arunc o grenada...
- Mai bine te duci in padurice!

La ora de psihologie profesorul prezinta elevilor cele trei stari ale psihicului uman: starea de calm, de iritare si de enervare.
Scoate un celular, formeaza un numar de telefon si spune:
- Alo, buna seara, as dori cu Gica, spuse profesorul!
- Gica nu locuieste aici! spune persoana! (cu calm)
- Aceasta a fost starea de calm, spuse profesorul. Formeaza acelasi numar de telefon si spune:
- Alo, buna seara, Gica este acasa
?
- Domnule v-am mai spus, Gica nu locuieste aica, spuse aceeasi persoana (cu iritare).
Profesorul spune:
- Aceasta a fost starea de iritare. Formeaza pentru a treia oara acelasi numar de telefon si spuse:
- Alo, buna seara, Gica este acasa?
Persoana, de-a dreptul enervata ii spune:
- Domnule, fir-ai tu sa fii... nu este nici un Gica aici!
Acestea au fost cele trei stari.
Bula, un elev inteligent vine din spate si szice:
- Mai exista o stare in psihicul uman, o stare de disperare. Ia telefonul, formeaza acslasi numar si spune:
- Alo, sunt Gica, m-a cautat cineva? rolling on the floor

| Ysha a răspuns:

Era o calugarita si intr-o zi a lesinat. Ingrijorata fiind a vrut sa-si faca analizele. Ca sa nu iasa din manastire ii da femeii de servicui sa le duca ea la spital. In drum spre spital femeia de serviciu scapa sticluta cu analize si nu stia ce sa faca. S-a dus ea si a pus in sticluta alte analizele si cand a venit rezultatul a iesit insarcinata. Cand se duce la manastire zice:

- Maica esti insarcinata!

Iar maica:

-Doamne, Doamne in ziua de azi nici in sfintele lumanari nu mai poti avea incredere!

| Ysha a răspuns:

Două bătrâne merg într-un parc. O bătrână avea un nepot, iar o bătrână avea o nepoată. Când ajung în parc, se aşează pe o bancă, iar fata strănută. Băiatul îi zice:

-Sănătate!

Bătrâna care avea nepoata zice către bătrâna care avea nepotul:

-Ce nepoţel educat ai.

Fetiţa strănuă din nou. La care băiatul iarăşi:

-Sănătate!

Bătrâna din nou:

-Ce nepoţel educat ai.

Fata strănută a treia oară, la care băiatul îi zice:

-Ai răcit, curvă mică!

| Ysha a răspuns:

Cica pilotii au uitat microfonul de comunicatie cu pasagerii deschis: Zice unul:

-Ce facem? Facem sex cu stewardesa sau mancam? Celalat raspunde:

-Mancam mai intai.

Stewardesa ii aude si se grabeste spre cabina sa-i avertizeze ca au lasat intercomunicatia deschisa, dar se impidedica si cade. La care o batrana zice:

-Nu te grabi maica, n-ai auzit? Mai intai vor sa manance

| Lαααα a răspuns:

Am cautat unul speciallaughing:

Un tata scapa de la serviciu un pic mai tarziu si pe drumul spre casa isi
aduce aminte ca e ziua fiicei sale. Opreste masina in fata unui magazin de
jucarii si o intreaba pe vanzatoare:
- Cat costa papusa Barbie din vitrina?
Vanzatoarea ii raspunde:
- Care Barbie?
- Avem: Barbie la gimnastica 19, 95 euro
Barbie jucand volei 19, 95 euro
Barbie la cumparaturi 19, 95 euro
Barbie la plaja 19, 95 euro
Barbie la dans 19, 95 euro
Barbie divortata 265, 95 euro
Barbatul, uimit, intreaba:
- Si de ce costa fiecare cate 19, 95 euro, iar Barbie divortata costa 265, 95
euro?
Vanzatoarea, cu un aer foarte natural
, ii raspunde:
- "Barbie divortata" are si:
Masina lui Ken
Casa lui Ken
Undita lui Ken
Mobila lui Ken
Calculatorul lui Ken.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu vreo 2 care imi plac nespus de mult :]]

1. Un jurnalist se duce la un spital de nebuni sa ii ia directorului un interviu :
-R:Ce test efectuati pentru a decide daca bolnavii sunt pregatiti pentru a fi externati.
-D:Foarte simplu.Umplem o cada cu apa si le propunem sa o goleasca, punandu-le la dispozitie o lingura si o cana
-R:Reporterul zambi-orice om normal ar alege cana!
-D:Nu, un om normal ar scoate dopul de la cada-doriti pat langa usa sau langa fereastra?

2. O soacra cu trei gineri hotaraste sa-i puna pe toti la incercare. In prima zi se arunca in lacul de langa casa. Sare ginerele mare si o salveaza. Seara, ginerele gaseste in fata casei un Mertan pe care era un bilet: "Bine faci, bine gasesti. Semnat: mama soacra."
A doua zi soacra sare iar in lac si o salveaza ginerele mijlociu. Seara, ginerele gaseste in fata casei un Harley Davidson super cu un bilet: " Bine faci bine gasesti. Semnat: mama soacra."
A treia zi soacra sare iar in lac si ginerele mic se gandeste: "La ala mare i-a dat un Mertan, la ala mijlociu un Harley, mie sigur n-o sa-mi dea nimic. Mai bine o las sa moara!
Seara ginerele mic gaseste un Ferrari in fata casei cu un bilet: "Bine faci bine gasesti. Semnat: tata socru."

big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| icemanvlad a răspuns:

Unde iese din bar moarta de beata.cand sa se urce in masina cade pe spate.afara era cald si nu avea chilotei pe ea.se uita in jos si o vede. datorita tieam acest BMW bengos din ultima serie.si tot datorita tie daca puteam sa ma urc in el ajungeam la vila mea cu 2 etaje.pe care tot datorita tie o am si tot dato... dar ce faci? dar dc plangi ca nu te cert?!

| Casillias1 a răspuns:

-Unde lucrezi dumneata? intreaba politistu.
-Nicaieri. sunt somer.
-si dumneata?
-eu sunt adjunctul dumnealuilaughing

| Casillias1 a răspuns:

Merge scufita rosie cu cosuletu in mana prin padure. deotata afare lupul
- repede, repede ce ai prin cos?
-sunca de porc
-altceva, altceva!
-am niste gratar cu...
-lasa-l dracu'! ce mai ai, ce mai ai?
-o ciorba de burta
-aaaaaltceva, altceva
-mai am numai servetele!
-Perfect! lasa servetelele si pleaca!rolling on the floor

| Casillias1 a răspuns:

Un tip catre o tipa beton:
-stiti... sunt nou in acest oras...
-cu ce va pot ajuta?
-imi puteti arata unde locuiti?

| Casillias1 a răspuns:

Andylaughing isi viziteaza varul care locuieste in desert.Deodata se adude un urlet:
-ce-i asta?
-nimic, coioti.
-Dar ce-s coiotii?
-niste caini salbatici
-si de ce urla in halul asta?
-pai, pe la noi nu cresc pomi, nimai cactusi!rolling on the floor

| Casillias1 a răspuns:

Un tip intreaba un avocat:
-care este onorariul dv?
-1000$ pentru 3 intrebari.
Mirt, omul intreaba:
-nu este un abuz?
- Ba da.Care este a treia intrebare?

| Casillias1 a răspuns:

-Domnule doctor, in fiecare noapte adorm foarte greu.
-Si eu, dar numar pana la 3 si adorm.
-Numai pana la 3?!?
-Bine, mi se mai intampla sa numar si pana la 4 jumate!rolling on the floor

| Casillias1 a răspuns:

Ovidiu se intoarce de la scoala cu sapca cea noua murdara toata de noroi.
-Ce-i cu sapca ta?
-Baietii ai jucat fotbal cu ea.
-Dar tu unde ai fost?
-In poarta.laughing

| Catallyn a răspuns:

Bula:Mama, vreau sa ma joc cu bunicul
Mama:Bine Bula dar e ultima oara cand il dezgrop