| doreal a întrebat:

Cine si-a petrecut revelionul cu Dan Negru laughing?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da negru e femeie? atunci ma uit si eu

| doreal explică (pentru RAY):

Cu prostiile din ziua de azi, il putem tranforma pe Dan in Dana.

| RAY a răspuns (pentru doreal):

Misto atunci ma uit, gajici pe acolo sunt?

| doreal explică (pentru RAY):

De asta nu mai stiu laughing. Nu ma prea uit, dar nah... Negru a fost o parte importanta a copilariei mele.

| RAY a răspuns (pentru doreal):

Se vede foarte bine asta, ce bei acolo

| doreal explică (pentru RAY):

Nu beau ca ma bate tata.

| J0B0MAT a răspuns:

Probabil doamna Negru .......si altii

| RainmakerX a răspuns:

Eu. sad
Ce inseamna sa nu ai social life...

| doreal explică (pentru RainmakerX):

La fel :\. Nu prea am viata sociala.

| RainmakerX a răspuns (pentru doreal):

Cine vorbea... tu esti mai mica decat mine din cate imi amintesc.
Tu inca ai timp 1 an ca sa schimbi lucrurile. Deci totul e posibil smug

| doreal explică (pentru RainmakerX):

Poate ca o sa am ocazia la liceu big grin (sper). Dar la cat de fricoasa si emotionata sunt cateodata nu m-ar mira ca de revelionul viitor sa il petrec din nou cu Dan Negru. Si chiar ma mir ca tu nu ai viata sociala. Din ce raspunsuri dai pe internet observ ca esti un baiat inteligent, nu ca unii de la mine din scoala -_-. O mare pierdere pentru cei care nu sunt prieteni cu tine...

| RainmakerX a răspuns (pentru doreal):

Faza e ca IRL -in real life inca mai am de lucru la capitolul "social life".
Am 3 prieteni mai buni, 1 foarte bun dar atat.

Poate ca aici nu par dar sunt foarte timid, am ajuns sa evit pana si contactul vizual cu anumite persoane. Nu am incredere in mine mai deloc chiar daca am avut atatea realizari...

Si la capitolul "aspect" mai am de lucrat mult. Eh, nu te mai obosesc cu chetiile astea.

Btw. Esti a 8-a? Atunci este diferenta de 2 ani. Mda, ai 2 ani in plus fata de mine ca sa schimbi lucrurile laughing

Multumesc pentru ce ai spus.

| doreal explică (pentru RainmakerX):

Pai e mult mai bine sa ai prieteni mai putini, dar totusi pe care sa te poti baza, decat sa ai foarte multi si la nevoie sa ramai fara niciunul. Si eu am o singura prietena, dar care pot sa spun ca la un necaz ar fi acolo. Iar timiditatea nu este un lucru rau, dovedeste ca esti un baiat simtit. Eu am fost cand eram mica prietena aproape doar cu baieti timizi pentru simplul fapt ca nu erau niste badarani. Aspectul? Toti pana la urma o sa ne facem urati, fie ca vrem, fie ca nu vrem, dar ceea ce ai in interior conteaza foarte mult. De obicei interiorul iti schimba si exteriorul laughing. Trebuie doar sa lucrezi mai mult la increderea de sine happy.
Da, sunt a 8-a, si spre surpinderea mea a trecut destul de repede. Nici nu-mi vine sa cred ca vine a 9-a big grin.
Crede-ma, daca pana acum nu prea am schimbat ceva la mine, nu prea o sa ma apuc de acum sa schimb ceva. Sunt prea lenesa. Sper doar ca poate voi realiza niste prietenii de durata cu niste oameni care au ceva in capul ala a lor, si nu il tin doar pe post de bibelou.

| RainmakerX a răspuns (pentru doreal):

Adevarat,e bine sa ai prieteni putini dar cateodata parca ai vrea mai multa sustinere... Este naspa sa vezi ca doar cei 3 prieteni si vreo 2 fete se uita la tine fara dusmanie.

Am auzit de multe ori faza asta cu aspectul dar totusi... nu imi pasa ca toti o sa devenim asa! Am anumite pretentii de la mine. Stiu ca e ciudat dar asa sunt eu... Ce pretentii sa am de la cei din jurul meu daca eu nu incerc? Cam asa vad lucrurile.

Interiorul iti schimba exteriorul. Asta este adevarat dar de hateri tot nu scapi. Eu m-am schimbat radical din clasa a 7-a pana in clasa a 9-a si totusi haterii au ramas.

Deci vine a 9-a. Nu o sa ai teme in vacanta de vara smug
Lenesa? Poate ca nu ai ce sa schimbi... Daca nimeni nu iti face observatii atunci nu are rost sa te schimbi.

Cam asa gandeam si eu cand am ajuns intr-a 9-a. In vacanta dintre 8-9 m-am schimbat enorm, altfel ma mancau cainii la liceu.

Stii cum e la liceu?
Stiu cum gandeam eu pe atunci. "O sa ajung intr-o clasa de top, toti o sa fie de top iar eu nu numai ca o sa arat naspa, o sa fiu si printre cei prosti" Ceva de genul.
Ei bine, sa nu iti faci griji! Invatatul este un proces continuu. Daca inveti atunci locul tau este asigurat cam peste tot. *asta am invatat-o din experienta*

Prietenii de durata? Nu prea stiu ce sa spun de asta.
Eu mi-am facut un singur prieten bun. Nu cred ca ai cum sa-ti faci mai multi dar hei, mai bine sa ai unul bun decat mai multi care sa te vorbeasca pe la spate.

| doreal explică (pentru RainmakerX):

Da cam asta e adevarat, uneori ai nevoie de mai multa sustinere. Am avut si eu mai multi prieteni cu care ieseam toata ziua o vara intreaga, era destul de amuzant dar mi-am dat seama de la un timp ca e mai bine sa ai numai un prieten.
E bine sa ai pretentii de la tine, sa te schimbi, dar fa-o pentru tine daca tot o faci.
Am avut si eu destul hateri in anii trecuti, si cel mai mult ma barfeau pe seama comportamentului. Sunt o fata destul de retrasa dar si ciudata. Am crescut mai mult cu bunicii si am luat o parte din mentalitatea lor. Ma imbracam ca bunica aproape, eram destul de nepasatoare de apectul meu. Acum ce mai imi cumpar si eu o haine, cu chin ca nu imi place sa le probez. O data toate fetele s-au intors impotriva mea, lol, cate amintiri... Dar ei au vazut ca nu ma schimb, chit ca isi cam bateau joc de mine, si acum nu ma mai baga in seama big grin.
Si eu nu am avut teme pentru vacanta de vara niciodata tongue. Decat o singura data pe clasa a 1 a sau a 2a, ne-a dat sa citim 10 povesti, si eu am citit 2 carti laughing.
Prieteniile de durata sunt, dar mai rare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putea sa il faca si pe 14 ianuarie, astfel petreceau si sârbii cu el.

| Catalinhhh a răspuns:

Salut!

Eu cu familia dar l-am prins și pe el.

An nou fericit!