| marya a întrebat:

Completati propozitia: Fizica este...

52 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
... știința care se ocupă cu...
Pa, pa.

| anad a răspuns:

Femininul de la fizic sau nevasta lui?!

| Razvan a răspuns:

Materia, care alaturi de matematica iti elimina cei mai multi neuroni, iti ofera dureri de cap, note mici in catalog si senzatia ca ti-ai pierdut timp pretios din viata incercand sa intelegi niste legi spuse in cuvinte complicate si demonstrate numai daca te uiti o data in jur
Numai daca te citesti principiul fundamental al hidrodinamicii si te uiti cum pluteste o nava intelegi totul.Si de ce Arhimede imi faci tu zilele amare cu o teorema de jumatate de pagina, cand viata e atat de simpla?

| cretzufinish a răspuns:

Daca ar fi sa respect categoria la care ai pus intrebarea as spune "...imputita" (aveam o profa in liceu care nu stia de notiunea de sapun si am ramas dupa atatia ani cu acel parfum ) laughing dar de fapt fizica este poate cea mai importantă stiinta a naturii deoarece cu ajutorul ei pot fi explicate in principiu orice alte fenomene intalnite in alte stiinte ale naturii cum ar fi de exemplu chimia sau biologia.

| pwp a răspuns:

Fizica este ora pe care o detest!

| Doddel a răspuns:

Doua!

| madia a răspuns:

Fizica este stiinta care se ocupa cu studiul...nu stiu eu d'astea.

| Xonia a răspuns:

Bleeeeah

Ps; numi place.deloc!

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Fizica este cosmarul meu de luni, marti si miercuri.
Vai oare cat este o busola?
Lasa ca acusi suna gongul!
Asa si tema pentru maine la fizicuta noastra draga este.
Sanatate la neamuri!
Ce'mi place mie cum vorbeste profa rolling on the floor
Bye! Si nu uita sa inveti la fizicuta noastra dragawinking
Sanatate la neamuri! rolling on the floor

| Andutsaa a răspuns:

Groaznicalaughing

| SunnyMidnight a răspuns:

Nu stiu de-astea!

Răspuns utilizator avertizat
| Valiku a răspuns:

Fizica este... ăăă, doi cai frumosi!

| Neah a răspuns:

Un *** big grin

| SalutTpu a răspuns:

Fizica este o materie. (logic nu? laughing )

| I.Love.Football a răspuns:

Materia la care am avut cea mai mica medie in liceu, iar la bac am luat 10 laughing.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

De cacao oh go on

| irina20 a răspuns:

O curBa...ghfghfgh

| Aℓida a răspuns:

...cosmarul vietii mele alaturi de Morticia straight facesa moara johnny.ma dispera cu ariile ei.

| Anileda a răspuns:

O materie grea si plictisitoare!

| fluturas a răspuns:

Cosmarul meu de marti si de vineri straight face

| xSoaked a răspuns:

...materia care mi-a adus un 5 din prima laughing

| Rukhsandra a răspuns:

... cea mai mare prostie...

| Lorє๔คnค a răspuns:

Stiinta care se ocupa cu proprietatiile i structura materiei, formele ei de miscare, precum si transformarile lor reciproce.

In prinipiu, fizica se ocupa cu explicarea fenomenelor fizice:d

| Nimeni_2549 a răspuns:

Groaznica I don't want to see

| Anapoda a răspuns:

Fizica este... o carte din care trebuie sa inveti...
si auzi ce-o scris o fata la lucrare la chimie(cam proasta fatalaughing) cica chimia este o masina de cusutlaughing)pffoai cat am raslaughingrolling on the floor

| Th3eo a răspuns:

Plictisitoare...

| anika33 a răspuns:

FÍZICĂ s. f. Știință care se ocupă cu studiul structurii și al proprietăților materiei, cu formele mișcării ei și cu legile generale ale fenomenelor naturii anorganice. ◊ Fizică atomică = parte a fizicii care studiază proprietățile fizice ale atomilor; fizică nucleară = ramură a fizicii care studiază proprietățile nucleului atomic. [Gen. -iei, var. fisică s. f. / < fr. physique, lat. physica, gr. physikos < physis – natură].

cam asta.

| lavi54 a răspuns:

O idiotenie, o prostie... o urasc