| smartgirl a întrebat:

Ce inseamna "multumesc anticipat"? completati propozitia >adverbul anticipat care sta pe langa verbul "a multumii" este sinonim cu/inseamna/este... Multumesck anticipat ****

Răspuns Câştigător
| Shugareala a răspuns:

Multumesc anticipat = multumesti inainte sa primesti ceea ce ai cerut

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Este a mulţumi, apropo.
a mulţumi înainte să se îndeplinească cererea ta. mulţumeşti înainte să ţi se facă o favoare.

| Cici4Mici a răspuns:

A multumi inainte de a face...asta inseamna. Sper ca te-am ajutat.

| CrisDdf a răspuns:

Anticipat-dinainte