| Ella_4491 a întrebat:

Credeti ca ar fi o idee buna legalizarea canibalismului in Romania avand in vedere ca majoritatea romanilor supravietuisc cu niste salarii de mizerie, cel putin de sarbatori cand toti isi doresc sa aiba pe masa preparate de carne.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Adica vrei sa zici ca sa se alinte lumea doar cu: "sa-ti pap ochisorii, sa-ti mananc buzisoarele, urechiusele, iar la suparare doar "mi-ai mancat ficatii"? (exclus un anume organ!)

| SG1995 a răspuns:

Păi nu din două motive?
1. Nu e etic.
2. Nu e sănătos, de fapt se punctul doi se leagă de punctul 1, pentru suntem o specie socială, canibalismul este imoral, chiar și în lumea animalelor această practică e neobisnuită, deci ca atare selecția naturală (chestia aia care asigură perpetuarea caracteristiciilor în cadrul unei speci pe o anumită durată de timp) și-a făcut bine treaba provocând anumite reacți adverse din punct de vedere biologic la carnea umană.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa existe carne de om in vitrine?hypnotized