| LiLu a întrebat:

Credeti in horoscop?
in ce zodie sunteti?

46 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
cami
| cami a răspuns:

Daaa! dar nu in horoscop, cat in caracterizarea zodiilor. e o adevarata realitatebatting eyelashes tongue...sunt o fecioara plina de ambitz si romantismhee hee big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea, sunt gemeni, dar nu mi se prea implinesc prezicerile, cam niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea...
capricorn

| Zoombe3 a răspuns:

Nu, pesti!

| ioanaa a răspuns:

Sunt in zodia leu si niciodata nu mi s-a indeplinit ce scria in horoscop...

mira
| mira a răspuns:

Nu cred deloc.Umanitate este mult mai diversa decat pot cuprinde cele 12 zodii. Mira

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Rac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara si tu mai multe ziare si compara-le. O sa-ti raspunzi imediat singur, cind o sa vezi cum se bat cap in cap horoscoapele alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A si ce zodie, scorpion, spanak.

| giulya85 a răspuns:

Nu cred..sunt rac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, in unele preziceri ma regasesc aproape in totalitate dar cele mai multe-s degeaba in special horoscopul zilnic e numai vrajeala, Pestisor big grin

| Teardrop:] a răspuns:

Nu prea..eu sunt pesti :-)

| s0nya a răspuns:

Eu sincer, nu prea cred. Sunt zodia Scorpion sau Sagetator(nu stiu sigur care, dar cred ca Scorpion).

mlm
| mlm a răspuns:

Nu, sint in gemeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Sunt Balanta, dar nu cred in prezicerile facute in ziare sau la TV. De ce? Pentru ca se bat cap in cap, unele dintre ele sunt atat de generale incat se pot potrivi la toate zodiile, altele sunt atat de individuale (ex. se vor casatori, vor lua examenele, isi vor gasi iubirea adevarata, isi vor schimba serviciul, etc.), incat ajungi la concluzia ca toate aceste "previziuni" sunt numai pentru distractie happy.
In orice caz, fiecare persoana s-a nascut sub semnul unei stele, planete, sau sub semnul unei constelatii. Invatatii din antichitate au facut studii pe persoane nascute in aceeasi perioada si au ajuns la niste concluzii ca anumite lucruri se porivesc. Se puteau potrivi, nu zic ba, dar fiecare individ este unic in felul sau, atat la caracter cat si la psihic; iar caracterul si psihicul persoanei respective actioneaza pentru a "da" acel ceva...
Iti dau un singur exemplu: Ghandi si Hitler, sunt in aceeasi zodie. Crezi ca destinul unuia seamana macar cu al celuilalt, in afara faptului ca amandoi au fost conducatori? Ghandi conducator spiritual, lupta fara arme, Hitler conducator tiran, despotic, luptand cu ajutorul unor armate? Ghandi lupta pentru oameni, Hitler lupta impotriva oamenilor? Si sunt foarte multe diferente mari intre cei doi... Si am dau numai un exemplu... In lume sunt foarte multe asemenea exemple...
In ceea ce priveste previziunile unora care se dau mari ghicitori in stele, nu cred. Cred in Dumnezeu si in Domnul Nostru Iisus Hristos.
Si mai cred ca destinul si-l face fiecare singur...
Un alt exemplu: Sa zicem ca cineva, student, trebuie sa dea un examen la facultate. In tot anul nu a invatat nimic la acea materie si nici nu a frecventat seminarul. Dimineata, se uita la ProTv, la prezicerile astrale, si afla ca va lua examenul care il da in ziua respectiva. Se bucura, merge la examen, ia subiectul, nu-l stie, nu ia examenul, si restul nu mai conteaza ce-a facut... Acum intrebarea: cum poate sa creada a cea persoana ca va lua un examen numai pentru ca i-a spus cineva de la ProTv (sau alta televiziune)?
Daca iti explici... ai sa afli si raspunsul la intrebarea ta!
Mult succes!
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred in horoscop; eu sunt balanta iar de cele mai multe ori spune adevarul despre caracterul meu sau chiar ma nimereste pentru viitor.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Eu sunt scorpion(scorpio89happy )si ma uit la pasul fortuneibig grin

| Raluca_7548 a răspuns:

Leu..deobicei citesc horoscopul din revistele pentru fete..si de cele mai multe ori erau chiar adevarate.

| Raluca_7548 a răspuns:

Leu..deobicei citesc horoscopul din revistele pentru fete..si de cele mai multe ori erau chiar adevarate.

| Sara2 a răspuns:

Il mai citesc de plictiseala da nu prea cred, sunt zodia gemeni

| just.for.you a răspuns:

Eu sunt leoaica nu cred in horosop desi unele lucruri s-au adeverit!:X

| andi a răspuns:

Daca sta cineva cu o arma la capu' meu o sa spun atunci k virgula cred si in zana maselutza, rac... un rac fara frane...big grin

| NimeniCuActe a răspuns:

Nu cred in horrorscop, si sunt peste din 4 in 4 anihappy

| dulshe a răspuns:

Sunt zodia balanta si cred in horoscop deoarece mereu mi s-a intamplat ce scria in el

lolita
| lolita a răspuns:

Sunt in zodia scorpion, dar eu sunt foarte "blanda" laughing

| anonim a răspuns:

@lolita-mai sa fie, ai mai aparut si tu pe aici? si cat de ''blanda''poti fi? precum o mata? _P

lolita
| lolita a răspuns:

Emil, exact precum o mata laughing

pupimik
| pupimik a răspuns:

Sunt rac.Cateodata mi se potrivesc caracteristicile racului... dar cateodata nu.Am sensibilitatea care ii caracterizeaza pe raci... dar de fooarte multe ori sunt o adevarata leoaica.