| LiLu a întrebat:

Credeti in horoscop?
in ce zodie sunteti?

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A si ce zodie, scorpion, spanak.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, in unele preziceri ma regasesc aproape in totalitate dar cele mai multe-s degeaba in special horoscopul zilnic e numai vrajeala, Pestisor big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Sunt Balanta, dar nu cred in prezicerile facute in ziare sau la TV. De ce? Pentru ca se bat cap in cap, unele dintre ele sunt atat de generale incat se pot potrivi la toate zodiile, altele sunt atat de individuale (ex. se vor casatori, vor lua examenele, isi vor gasi iubirea adevarata, isi vor schimba serviciul, etc.), incat ajungi la concluzia ca toate aceste "previziuni" sunt numai pentru distractie happy.
In orice caz, fiecare persoana s-a nascut sub semnul unei stele, planete, sau sub semnul unei constelatii. Invatatii din antichitate au facut studii pe persoane nascute in aceeasi perioada si au ajuns la niste concluzii ca anumite lucruri se porivesc. Se puteau potrivi, nu zic ba, dar fiecare individ este unic in felul sau, atat la caracter cat si la psihic; iar caracterul si psihicul persoanei respective actioneaza pentru a "da" acel ceva...
Iti dau un singur exemplu: Ghandi si Hitler, sunt in aceeasi zodie. Crezi ca destinul unuia seamana macar cu al celuilalt, in afara faptului ca amandoi au fost conducatori? Ghandi conducator spiritual, lupta fara arme, Hitler conducator tiran, despotic, luptand cu ajutorul unor armate? Ghandi lupta pentru oameni, Hitler lupta impotriva oamenilor? Si sunt foarte multe diferente mari intre cei doi... Si am dau numai un exemplu... In lume sunt foarte multe asemenea exemple...
In ceea ce priveste previziunile unora care se dau mari ghicitori in stele, nu cred. Cred in Dumnezeu si in Domnul Nostru Iisus Hristos.
Si mai cred ca destinul si-l face fiecare singur...
Un alt exemplu: Sa zicem ca cineva, student, trebuie sa dea un examen la facultate. In tot anul nu a invatat nimic la acea materie si nici nu a frecventat seminarul. Dimineata, se uita la ProTv, la prezicerile astrale, si afla ca va lua examenul care il da in ziua respectiva. Se bucura, merge la examen, ia subiectul, nu-l stie, nu ia examenul, si restul nu mai conteaza ce-a facut... Acum intrebarea: cum poate sa creada a cea persoana ca va lua un examen numai pentru ca i-a spus cineva de la ProTv (sau alta televiziune)?
Daca iti explici... ai sa afli si raspunsul la intrebarea ta!
Mult succes!
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred in horoscop; eu sunt balanta iar de cele mai multe ori spune adevarul despre caracterul meu sau chiar ma nimereste pentru viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 mai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berbec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in horoscop pentru ca de multe ori ceea ce imi scrie la zodie se si adevereste, sunt in zodia rac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

daca zodia rac se potriveste cu zodia scorpion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sagetator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt varsator si sunt de aceeasi parere cu balanta.citeste mai jos si ai sa intelegi

| mcrenma a răspuns:

Uneori cred. Si sunt lucruri care se adeveresc. Sunt scorpion.

| giulya85 a răspuns:

Nu cred..sunt rac