| XxRoByXx0O a întrebat:

Credeti in viata de dupa moarte? Daca da cum v-o imaginati

20 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ce viață după moarte, când moartea înseamnă sfârșitul vieții?

| carminaburana43 a răspuns:

Da,cred si il imaginez ca in filmul nossolar.

| DudăIamPanda a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| ILoveTacos a răspuns:

Da.

Rauri de Nutella ce se varsa intr-un ocean de Nutella. Oricat ai manca, nu ti se face rau si nu te saturi niciodata. Familia toata impreuna cu tine, pana la cei mai indepartati strastrastrabunici cu care poti vorbi despre vremurile cand abia se descoperise cartoful...Cer senin si caprioare ca animale de companie in fiecare casa.Un parc in care sa te intalnesti cu toti prietenii pe care i-ai avut in viata anterioara si iepurasi albi care nu fug atunci cand te apropii de ei. Puterea de a zbura, avand in vedere ca trupul fizic nu il mai avem, si cu asta vine si puterea de a trece prin materie si de a ne teleporta.Lumea sa arate exact la fel, si sa avem posibilitati infinite, sa putem face tot ce a fost imposibil cat eram legati de o lume fizica cu atatea neajunsuri.

| Never4ever a răspuns:

Nu cred.

| Borsko a răspuns:

Primesc 72 de virgine, 3 pisici, resurse naturale de nutella si joint-uri.

| Mokaxoxo a răspuns:

Nup.

| skrillex79 a răspuns:

Daca ai pus o intrebare serioasa nu ai pus-o la categoria potrivita, daca vrei sa ti se dea un raspuns ''luat in bataie de joc''. sad Raspunsul meu este: Da cred in viata de dupa moarte, cum imi imaginez viata asta: -o viata nemateriala
-nu trebuie sa muncesti pentru ceva anume
-nu esti nevoit sa bei, sa mananci, exact ca un inger...
Asa ca nu stiu care e gandirea ta logica pentru asa ceva. happy

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Mi-as imagina-o alb-negru, cu multe pete de sange si multa durere, tristete si suferinta(pentru iad)...In Rai e totul alb, plin de fericire si veselie, sinceritate si multe daruri sufletesti.As vrea sa merg in amandoua locuri, sa vad cum e.Prima data 1 saptamana sa merg in iad, si dupa sa raman in Rai tot restul vietii de apoi...

| ady123 a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

Eheeeelaughing Multi am vrea sa alegemlaughing

| ady123 a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

Da

Mi-o imaginez ca fiind zapada dar sa fie cald afara sa nu existe limite din mancarurile tare preferate si nici saturare(ma rog..nu ma refer ca poti murii de foame tot daca manancilaughing)
Sa nu mai ai necoie de somn
Bineneteles aste e pe locul 1 FARA SCOALA
Mda cam atat...o da si marea sa fie de nutella vorba lui ILoveTacos
sa curga si la robinetlaughing dar sa nu existe carii

| ady123 a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

Ups nu am vrut sa raspund la tinebig grin Am vrut la intrebarebig grin

| IceCrEaMGiRl a răspuns (pentru ady123):

Mda Ady dar cand o sa ajungi sa mori si Dumnezeu te judeca ce-ai facut, mai bine te duci in una din lumile mele happy tongue

| ady123 a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

O sa tin minte astahappy

| IceCrEaMGiRl a răspuns (pentru ady123):

Ok thinking

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Stii ce? M-am razgandit....Viata de apoi o vreau ca de obicei:Tenisi si bascheti la tot pasul; Blugi rupti in genunchi si blugi de piele; Si multe bratari...O daa, multe bratari, cu cap de mort :-P

| Xena20 a răspuns:

Da. imi imaginez ca ar fi o lume oarecum asemantoare cu cea de pe pamant dar mult mai buna, fara rautatea de aici, cu peisaje frumoase, unde ma voi intalni cu cei dragi care sunt deja acolo.

| AcadeaMulticolora a răspuns:

Case facute din pizza...Fiecare casa re un McDonald's si un rau de suc/nutella/ciocolata calda. Lebede de sunca pe fiecare lac.Noi ne facem casa o mobilam gratis cu mintea si stam cu familia noastra.Ne imbracam in ce vrem si avem aripi. Avem puteri supranaturale la alegere.

| Adrianaa15 a răspuns:

Da, probabil ca ar fi mult mai buna, fara griji, fara oameni pe care intr-o zi o sa ii pierdem, un loc unde ai voie sa faci ce vrei, sa te plimbi peste tot in lume si nimeni sa nu te vada, sa poti sai vezi pe cei care au tinut la tine si cei care nu.Eu o vad ca pe o lume normala, dar mult mai buna...