| mady_1396 a întrebat:

Cum ai defini termenul de "pitipoanca" respectiv "cocalar"?

Răspuns Câştigător
| StaRmAgiC a răspuns:

Pitipoanca-Fata care isi face multe poze in zonele ale corpului intim, care fac bot mare in poza cu ochelarii in casa, cel mai adesea in baie, fac poze stand in mai multe pozitii cracanat, capra, intinse pe jos si imbracate cat mai deocheat crazandu-se cele mai sexy tipe.

cocalar-"baiat" care ii place sa poarte multe bijuterii"specialitatea aurul" cat mai mare lantul la gat si gros(doar sa se vada ca e smecher omullaughing), gulerul ridicat, parul dat cu mult gel, cercel in ureche cat mai mare sa se vada, si sa straluceasca.Isi arata ca au telefon de milioane si credit zero.Se imbraca numai de firma"dar nu se stie daca si poate e originalhee hee"Isi fac poze numai cu banii in special, isi fac poze cand danseaza pe manele sa arate ca "au talent", si mereu il asculta pe salam si gutzalaughing

"fata"-care ii place sa injure sa spurce de neamuri etc.Sa se dea cu mult rimel la ochii si buzele roz, sa ii atarne urechile cu cerceii mari de aur, lantic tot de aur, inele la mana sa fie cu multe diamante sau aur, sa poarte pantalonii mai stramtii ca sa le iasa suncile pe din'afara:-J oricat de slaba sau grasa ar fi.Cand se imbraca, pantalonii sau au strasuri si nebunii, tot ce tine de imbracaminte:sa fie cat mai stramt si scos in evidentza, sa straluceasca.Doar se cred printese.Intodeauna cand se imbraca trebuie sa arate ca ce au e de firma.Se cred talentate si figurante care isi pun porecle pe hi5 fel si fel:sefa ta, zana zanelor, smechera versata etc.Si cand danseaza misca mult din mainii si da din fund.Doar canta Salamlaughing nu?

6 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Pitipoanca - cocalar - tipa tip stupid(a) care isi da aere de prost gust

| Paris a răspuns:

Pitipoanca? O fata din ce in ce mai raspandita in Romania, prostuta, care tine botul permanent incordat, care se imbraca in animal print, care se crede frumoasa cand nu e, care poarta mult aur si se da cu sclipici pe la ochi care isi pune extensii blonde desi ea e bruneta etc etc laughing
Cocalarul, in opinia mea e tipul de om taran, prost, cu studii medii, care asculta manele la telefon pe strada fara sa foloseasca castile, care poarta tricouri cu deputamadre si gigolo italiano si blugi rupti care au material portocaliu in locul unde ar trebui sa se vada pielea. Sau material verde. etc etc etc laughing

| ady2607 a răspuns:

Cocalar=acel individ care constientizeaza o mica parte din prostia ce-i ruleaza prin creierasul lui micut, accepta posibilitatea existentei unei parti mai mari desi spera in zadar sa nu fie evidenta.majoritatea oamenilor normali pot sa-si dea seama de la posta cand o anumita fotografie nu i-a prins intr-o postura care ii avantajeaza ori atunci cand sunt imbracati cu haine caraghioase.cocalarii nu au acest al 6lea simt.
pitipoanca este un cocalar deghizat in femeie.

| queeny a răspuns:

PIŢIPOANCĂ Tanară bucată feminină, ce intruneşte cel puţin una din urmatoarele condiţii:
* imbrăcăminte provocatoare ce scoate in evidenţă calităţile fizice, eventual sumară, eventual ‘by designer’, cu sau fără logo. moto-ul e: nu contează cum arată, e de firmă.
* aspect ingrijit (coafat, manichiura, machiaj, mireasma imbietoare) spre fals şi plastic. ex: unghii false, extensii de păr, solar, gene false, lentile de contact, tocuri (chiar dacă e in trenul personal in drum spre mare).
* fizic intregit de zambete largi pentru diversi masculi cu potential, o bine-dezvoltata tehnica de flirt adaptata tuturor situatilor, plăcerea supremă fiind să aibă caţi mai mulţi admiratori. in acest fel ea işi reconfirmă statutul de femeie fatală.
* flegmatism fata de restul muritorilor, are impresia că este femeia ideala, orice piţipoancă se declară unică, toti o invidiază in viziunea ei, pentru că ea este perfectă.
* suferă de mania persecuţiei, are mulţi duşmani şi tocmai de asta ii place să se afişeze in diverse ipostaze (considerate de ea sexy) ca să moară duşmanii de ciudă.
* are un gust incredibil de prost la haine, o putem vedea in combinaţii de trening + bijuterii masive de aur
* scopul ei în viaţă este să arate bine.

sursa: pitzipoanca.org normal laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspirante si aspiranti de cel mai prost gust. Pe scurt: wannabes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici am gasit cea mai buna explicatie a cocalarului: http://lacucmuc.blogspot.com/......-none.html