| georgianacas a întrebat:

Cum pot sa scap de nervi?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nervii tai nu apar asa din senin..., nu?
Trebuie sa fie o cauza, ceva sau cineva care iti produce starea nervoasa!
Te poti descarca in n feluri..., nu este suficient!
Ideal este sa elimini cauza nervilor, asa nu vei mai avea ce sa descarci!
Ca sa scapi de nervi, trebuie sa scapi de ceea ce te enerveaza!
Si iti recomand sa identifici, in caz ca nu stii deja sursa nervilor tai, si sa scapi cumva, altfel nu iti este bine si nu iti va fi!
Starile astea de nervi te vor afecta in timp! Asa ca, vezi cum elimini cauza nervilor!

50 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Descarca-i in activitati creative (mazgaleste o foaie, boxeaza) sau comunica-ti sentimentele fata de persoana care ti-i provoaca. Intr-un mod non-agresiv.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Fi calma si nu lasa orice lucru sa te inerveze.happy

cristian
| cristian a răspuns:

Numai cu rabdare si tutun...

cristian
| cristian a răspuns:

Poti sa-i pui si la borcane pe iarna.Pa cuvant.

daniela
| daniela a răspuns:

Un concediu bun in care sa te simti bine si sa uiti de toate cele (poate doar un sfarsit de saptamana macar)

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca nu s-a cronocizat inca, boala ta poate avea un remediu: da-te cu fundul de podea pana te linistesti! serios vorbind, este posibil sa fie nevoie de un consult medical.

Bula
| Bula a răspuns:

Fa sport, mai ales arte martiale.
Poti combina cu exercitii de yoga.
Daca ai izbucniri nervoase, poti pur si simplu sa lovesti in ceva, dar sa nu fie prea tare - ti se descarc nervii.

| JackieSue a răspuns:

thinking nu prea stiu...eu sparg pixuri si e foarte amuzant:-))
de aceea si colectionez pixuri sparte
SAU
si mai simplu...nu necesita decat statul pe scaun cu gure deschisa
unii nervi se afla in dinti, deci te duci la dentist sa. ti scoata dentistu` nervii si ciao nervi:-))garantez ca nici dintii nu o sa. i mai simti:-))

| kh1ss a răspuns:

Numeri pana la 10 si suflii adanc

| gabrielutzu a răspuns:

Du-te la primul perete, da-ti caciula jos, si da tare, frate!

| afrodita17 a răspuns:

Fii mai nepasatoare...incearca sa nu mai pui la suflet orice.

| irynna a răspuns:

Fa ceva ce te face sa te simti bine, ceva ce iti place tie sa faci

| claudiu89 a răspuns:

Repeta incet...suuuuusa laughing

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Strange in maini o mingiuta moale si o sa-ti treacahappy

| hugin a răspuns:

Cand ai nervi incepe sa numeri oi. Merge si la insomnie si la nervi. Numa sa numeri destule big grin

| alexam a răspuns:

Eu ma duc si ma uit in oglinda: zambesc, rad, ma stramb, si apoi ma linistesc... dar asta cand sunt singura acasa si nu ma enerveaza nimeni...

| mioara a răspuns:

Du-te la un dr endocrinolog vei gasi raspunsul

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Fa box pe unulaughing

| yoanna73 a răspuns:

TE DUCI IN PADURE SI INCEPI SA TIPI.

| asucme a răspuns:

Ai sa razi. dar solutia e chiar stiuta de ceva timp. sex!

| amstaff a răspuns:

Da-i un pumn in gura la ala care te enerveaza. daca e mai mare si iti mai iei tu 2 e altcevalaughing

| nicoleta_5825 a răspuns:

Mergi la un psiholog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea un ceai de tei, te relaxeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste nervotomie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... poti incerca niste metode de relaxare...
... daca bei cafea incearca sa renunti la ea...
...incearca un ceai de tei si o bae cu sare relaxanta...
...descarca-ti nervii da nu pe oameni ci prin diferite actiuni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zile... UITE A VENIT MAMA... si apoi fugi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa inchizi ochi sa te gandesti ca nimeni nu mai este in jurul tau, ca esti intr-un loc in care iti place tie si o admosfera de vis. Dupa 20 de minute te vei simti mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te intr-un loc retras si urla cat poti de tare. la mine merge! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respira adanc...numara pana la 3 (6 daca esti stangaci), da-ti doua palme, arunca tot ce prinzi, injura, bea fumeaza... fa ce iti cere sufletelu dar indicat e sa-ti dai foc, arde nervii ca greva foamei caloriile.big grin