| georgianacas a întrebat:

Cum pot sa scap de nervi?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nervii tai nu apar asa din senin..., nu?
Trebuie sa fie o cauza, ceva sau cineva care iti produce starea nervoasa!
Te poti descarca in n feluri..., nu este suficient!
Ideal este sa elimini cauza nervilor, asa nu vei mai avea ce sa descarci!
Ca sa scapi de nervi, trebuie sa scapi de ceea ce te enerveaza!
Si iti recomand sa identifici, in caz ca nu stii deja sursa nervilor tai, si sa scapi cumva, altfel nu iti este bine si nu iti va fi!
Starile astea de nervi te vor afecta in timp! Asa ca, vezi cum elimini cauza nervilor!

50 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numara cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma relaxez sa fiu maca 1 sau2 singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sa fiu eu sgura sa nu ma deranjeze nimeni sa faca ce vreau eu maca o zi doua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci un sac de box (ai nevoie de o pereche de pantaloni si mult burete) si cand te enerveaza cineva/ceva iti imaginezi ca dei in el
eu asa fac si ma calmez destul de repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De nervi, nu prea poti scapa...Si totusi trebuie sa ne pastram calmul, caci ne facem noua rau si plus la asta si o impresie proasta lasam in urma noastra! cei care ne provoaca sunt destul de calmi! nu? pai ce, noi suntem o victima? sau putem cu acelasi calm sa raspundem si sa parem mult mai inteligenti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta rock

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta rock

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare: de ce ma enervez asa, din senin? cum sa scap de asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in cautare de acelasi raspuns...si oricat as vrea sa scap de nervi tot nu reusesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am enervat destul de tare odata si m-am inchis in camera (eram cu varamea si mamaimea)si am intrat in camera am dat cu cartile de joc in usa, am dat lengeria de pe pat am rasturnat tot laughing

| georgianacas explică:

Pai am stans si mingii, fac artea martiale deoarece unchiul meu este antrenor iar nasul meu a fost "sempai"DAR ORI CE VAD MA ENERVEZA:dwinking

| b3b3tza a răspuns:

Pai eu cand am nervi imi vine sa sparg totbig grin incearca si tu

| Lala_Deea_1967 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, eu pe moment inghit si incerc sa tin in mine iar apoi ma duc undeva si plang si sa stii ca nu e o rusine sa plangi asa te descarci, sper ca te-am ajutat.

| d33utzaandr33utza a răspuns:

Pai si eu m-am enervat foarte tare odata(eram acasa cu mamaimea si verisoaramea)si am intrat in camera mea si am dat cu cartile de joc in usa am dat lengeria de pe pat jos era... daca intrai atunci in camera mea era dezastru deci poti sa faci dezastru in camera sau stai o ora sau doua inchisa in camera si scapi d e nervi sau citesti ceva ...asa functioneaza la mine happylaughing

| deea22033 a răspuns:

Si eu am probleme din-astea vorbeste cu mama ta, daca sunt.un exemplu te enerverveaza o fata care tot pune mana prin par si ...na incearca ca cand vezi asta sa te duci in alta camera ...ca sa nu mai vezi incearca sa te relaxezi cateva zile sa nu te mai enerveze nimic

| smenaru a răspuns:

Prin operatie

| alinelectron a răspuns:

Rasufla puternic printre dinti dar nu mult ca te ia ameteala laughing asa am facut eu si apoi calmeaza-te, asta e solutia perfecta pentru ca daca rasufli puternic te enervezi mai tare si apoi iti dai seama ca te enervezi degeaba tongue pa pa sper sa te ajute sfatulwinking

| tamaratamy a răspuns:

Eu cand sunt nervoasa imi pun un pahar cu apa... si inspir si expir in acelasi timp si ma gandesc la ceva frumos si atunci chiar imi trece( e de recomandat apa minerala dar merge si cu apa plata ) eu sunt scoripion asa ca mai mereu incordata si nervoasa si va recomand chiar mergehee heewinking

| tamaratamy a răspuns:

Cand sunt nervoasa imi pun un pahar cu apa si inspir si expir in acelasi timp si ma gandesc la ceva frumos, la momente frumoase care le-am petreut cu prieteni si imi trecehee heewinking ( e de preferat apa minerala dar merge si cu apa plataoh go on )

| csilluka a răspuns:

Cu nervi astia nu-i de joaca! Trebuie mers la doctor!