| xrapalexx a întrebat:

Cum se spune corecttongueana de vulpe la palarie sau pe palarie?

Răspuns Câştigător
| Gafton_Flip-Filip_1997 a răspuns:

Mda... cei grabiti ar spune ca e corecta prima sau a doua varianta, dar corect este ca vulpea nu are pene, e ca si cum ai spune ca tii un peste de picioare sau ca cocosul se oua

17 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Se folosesc amândouă...ambele variante sunt corecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o face plopul pere, asa e corect.Intra in camara ursul? ori intra ursul in camara? cum e mai corect?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pana mea ma are vulpea pene? ce e vrabie?

| xrapalexx explică (pentru anonim_4396):

E o intrebare capcana.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima varianta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O frizerie aflata la etajul unei cladiri, se muta la parterul cladirii si pune anunt; nu mai tundem sus. tundem jos.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Corect gramatical se spune: Pana de vulpe la palarie dar in unele contexte se foloseste si a doua varianta.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| Expressions a răspuns:

Nu imi cum a devenit TPU...

| xrapalexx explică (pentru Expressions):

?

| Expressions a răspuns (pentru xrapalexx):

Am omis un cuvant: "Nu imi place cum a devenit TPU..."

| AinştainIsBack a răspuns:

Vulpea nu are pene.*Dom' profesor salveaza inca o data TPU*

| AnotherOne02 a răspuns:

Vulpa nu are pene deci nu exista pene de vulpe.
straight face Logic...

| Mέℓℓ a răspuns:

Ba ce ati luat teapa.Foarte amuzant.Ha, ha ha.O stiam de mult, dar se pare ca unii...nu-s prea informati.