| User252426 a întrebat:

Dacă a+1=a
Aflați-l pe a.

Să vă văd

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Aici intram in matematica mai exotica

a poate fi infinit. Infinit+1 = infinit. Asemenea pentru -infinit.

+ Poate sa insemne adaugare la set. Daca setul a este ordonat si are deja elementul 1, a+1 ar fi tot a, pentru ca a deja are 1.

Daca ai un inel "a" cu un singur element, anume 1, orice operațiune de + te întoarce la 1.

Daca a este o colectie oarecare sa zicem un morman de nisip si adaugi o grăunța de nisip, a ramane tot un morman de nisip

Pot continua, dar ai prin ideea.

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Și asta se vrea amuzantă sau cum?

| siriusblack98 a răspuns:

Daca a+1=a, atunci a= ∞ ( infinit ) ⇒ ∞+1=∞

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunsul e ahappy

| Lupică27 a răspuns:

Stai sa-l sun pe Elon Musk sa vedem daca putem afla rezultatul.

| gugur a răspuns:

A=tu