| Valy4567 a întrebat:

Dacă ai un fiu, și acesta devine preot, cum îi spui? "Fiule" sau "părinte"?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, e bună, Like!

| Bizon95 a răspuns:

Da, tare intrebarea big grin

| gemeni6226 a răspuns:

Eu acasa i-as zice in continuare ca si pana acum iar cand as fi in societate tot as i-as zice fiul meu nu m-ar influenta meseria pe care o are.

| Bizon95 a răspuns (pentru gemeni6226):

big grin
in fata enoriasilor i-ai zice la fel?
ca practic ii diminuezi credibilitatea ca preot
deci, practic ii faci rau tongue

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bizon95):

Atunci nu i-as zice nicicum as vorbi cu el doar acasa.Nu mi-ar veni sa-i zic parinte asta e clar.Am o fire mai revolutionara decat sa ma supun unuor reguli create de oameni.Dar nu sunt in acest pericol el nu ar deveni preot niciodata.Deja si-a ales meseria.

| Bizon95 a răspuns (pentru gemeni6226):

Da, te cred
oricum intrebarea e putin pusa la katerinka
pentru ca un parinte nu ii spune copilului "fiule" ci
Ioanieeee, ba Ioanieee baaaaa big grin
adica pe numele de botez, lucru care nu dauneaza cand e in societate, chiar daca e preot! (evident ca un parinte asa o sa ii spuna copilului lui)

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bizon95):

happylike like like

| Goete a răspuns:

Cand mi-ar cere bani, i-as spune "Parinte"

| Sofer a răspuns:

Draga fiule, acum esti parinte.