| tarziu a întrebat:

Daca pui o fesa pe o plita incinsa si o fesa pe un bloc de gheata, media e buna, dar, in realitate, e vai de fundul tau!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Contrariile se atrag si se aduna. Nu ai precizat daca erau ale tale sau ale unor persoane diferite.
In orice caz, cea de pe plita incinsa poate fi consumata imediat laughing pe cand cea de pe gheata o poti tine la pastrare. Cu chestia din mijloc nu stiu ce o sa faci. big grin

6 răspunsuri:
| lololololol a răspuns:

Interesant! Multumim.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Hai ca m'ai facut sa zâmbesc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-as contrazice. Nu e chiar asa, e vai de fesa care sta pe plita incinsa, aia de pe cubul de gheata suporta cu stoicism rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pai ce sa zic. Poate o sa incerc cand o sa aud ca mai am de trait 4 minute. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gluma de statisticieni smug

April
| April a răspuns:

E o ocazie excelenta pentru a rezolva o problema filosofica:relativitatea timpului:cu fesa pusa pe plita incinsa vei simti ca timpul e foarte lung, iar cu cea de pe ghata ca e prea scurt.