| SweetCandies a întrebat:

Dati-mi si mie niste bancuri sau site-uri cu bancuri.........sa nu fie seci.

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Iti fac cunostinta cu un vechi, dar bun si de incredere prieten, Gugal.

| GhostStar a răspuns:

Nu ma asteptam sa dea ceva la jet.ro laughing

| xAlexis a răspuns:

Www.statusurihaioase.ro

Stiu e cu statusuri, dar are niste bancuri geniale :x

| ÐÿÅ a răspuns:

Afara-i frig si e-nnorat
Si-n soba arde mama,
De lustra tata-i spânzurat,
Iar eu ma tai cu lama...

Pe jos stau fratii mei întinsi,
Sunt morti de-o saptamâna,
În putrefactie au intrat,
Dar nimeni nu-i aduna!

Ascuns e frati-miu-n dulap,
Nu-i pasa de nimica,
Are-un topor înfipt în cap
Sa-i tina cipilica.

Lungit e mosu' Mihu-n pod
Cu un cutit în spate,
L-am urmarit de la parter
Pe viata si pe moarte.

Iar sora mea, cu ochiu' scos,
Se zbate într-o lada,
Mai e un frate-ntins pe jos,
Si-n spate are-o barda.

Iar unchiu-miu e-n dormitor,
Pitit într-o valiza,
Legat cu doua fire lungi
Ce duc direct la priza.

Si-n frigider e congelat
În pungi de-un kil bunicu',
Dar eu sunt mic, nu stiu nimic,
De-abia îmi tai buricu'.

Bunica-i lânga aragaz,
Cu un furtun în gura,
Si-n jurul ei miroase-a gaz,
Si nu a prajitura.

Unchiu' Matei sta în extaz,
Cu ochii la cornisa,
Cu un picior în aragaz,
Si degetele-n priza...

Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!

Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
- Domnisoara, doua bilete.
- Da, sigur, pana unde?
- Gheo, ii spunem?
- Nu.
- Domnisoara, doua bilete, va rog.
- Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.
- Gheo, ii spunem?
- Apai, spune-i.
- No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?!

Se intalnesc doi ardeleni:
- De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat, mai Gheo, amu mi-o murit un bou...
- Eh, nu-ti fa griji ca ase ne-om duce toti, unu' dupa altu'...

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru ÐÿÅ):

Ai de gand sa postezi tampenia aia de `poezie` la fiecare intrebare stupida? Cand vei incerca sa nu ne mai oripilezi cu toate rahaturile copiate de pe net? Incearca, totusi, sa-ti depasesti conditia de semidoct!

| ÐÿÅ a răspuns:

Cele mai tari bancuri despre politica
* In timpul unei dezbateri la Senat, cineva din sala striga:
- Da’ stingeti o data luminile alea, ca sa mai dormim si noi!
- Nu, nu! Inca nu le stingeti, nu am terminat de citit ziarul!
* Inainte de 89:
Daca aveai idei …… era bine sa nu le spui altora, deoarece erau altii care aveau si mai bune si ni le spuneau.
Daca ideile spuse le si puneai pe hartie, era mai bine sa nu le pui deoarece erau altii care le puneau pe hartie.
Daca ideile spuse le puneai, pe hartie, le semnai trebuia sa nu le recunosti deoarece erau alti care te recunosteau.
Daca ideile spuse le puneai pe hartie le semnai si le recunostei le recunostiai, trebuia sa nu te miri.
* Doamna Mona Musca a declarat ca numele de Eva, cu care eventual, semna notele informative date la securitate, o duce cu gandul la Adam. Oare, asa in chema pe securistul caruia ii preda informatiile?
* Domnul presedinte Basescu este foarte suparat pe domnul prim ministru Tariceanu care nu a venit pe litoral pentru ca ar fi dorit sa se fotografieze cu el in brate, asa cum a facut si cu alti copii…
*
Am citit intr-un ziar ca liderul P. N. L., domnul Tariceanu, a primit o carte despre "psihologia SCOLARULUI greu educabil". Care scolar, domnilor, pentru ca, dupa cum se comporta, nici nu trecut de gradinita…

* Dialog intre doi senatori
Primul:
- Am intotdeauna curajul opiniilor mele.
Al doilea:
- Eu am intotdeauna curajul opiniilor pe care nu le-am avut, ceea ce este mult mai important.
* Femeile gratiate de domnul presedinte Basescu au promis ca ii vor oferi un borcan cu dulceata. Se zvoneste ca domnul ministru al M. A. N., pentru acelasi motiv, ii va oferi un borcan cu castraveti murati. O fi adevarat? Vom vedea…

* Domnul Ion Iliescu se confeseaza domnului Mircea Geoana:
- Mai draga, eu nu am incredere ca tinerii astia vor deveni buni politicieni. Tare mi-e teama ca mai toti vor semana cu Victor Ponta care se tine numai de poante…

* Mai nou, presedintele partidului P. I. N. a devenit taximetrist. Un tip, dupa ce se urca in autoturismul acestuia exclama:
- Domnule, cobor, pentru ca mi-e teama ca imi vei cere o suma mare, asa cum ai facut si de Craciun cand ai cerut bani pentru un brad desi in realitate mi-ai dat un pin…

* Ministrul SULFINA Barbu il va da in judecata pe primarul municipiului Constanta si ii va cere despagubiri morale substantiale. Sa nu va inchipuiti ca banii primiti ii va folosi sa cumpere FLORI ci va cumpara MAZARE pe care o va ceda sinistratilor din cauza inundatiilor.
http://www.ebancuritari.com/wp-content/uploads/2010/04/relansare1.jpg

| alexutzzaa a răspuns:

Tatal Tatianei avea 5 fiice. Patru dintre ele se numeau: -Chacha -Cheche -Chichi -Chocho Cum se numea cea de-a 5-a fiica? RaCare este diferenta dintre un taur si un bou? - Taurul poate deveni tata, pe cand boul numai unchi. spuns: Tatiana (nu Chuchu) Un copil sarman i-a trimis o scrisoare lui Mos Craciun in care scria tremurat si cu litere sui:

"Draga Mos Craciun,
Eu mi-as dori un calculator cat de ieftin dar parintii mei nu au bani si cred ca nici tu nu ai putea sa-mi trimiti asa ceva dar cate lucruri frumoase n-as putea sa fac eu cu un calculator?
Toti colegii mei au calculator si se lauda dar eu nu m-as lauda si as face tot felul de minunatii care ar aduce numai bucurie alor mei. Fiindca nu cred c-o sa-mi poti trimite un calculator te rog sa-mi trimiti o ciocolata."

Scrisoarea a fost pusa la cutie si a ajuns la oficiul postal de care apartinea copilul si fiindca nu avea timbru diriginta a decis s-o deschida si citind-o i-au dat lacrimile. S-a sfatuit cu colegele si au pus mana de la mana, au cumparat un calculator ieftin si l-au trimis din partea lui Mos Craciun copilului amarat.
Dupa cateva zile in cutia de scrisori a aparut un alt plic scris de aceeasi manuta tremuranda si femeile l-au deschis curioase. Iata ce scria:

"Mos Craciun,
Multumesc pentru calculator si promit ca o sa fac cele mai minunate lucruri cu el si o sa invat si mai bine si o sa fiu si mai cuminte si o sa auzi despre mine numai lucruri de lauda. Daca ai fost asa de bun si mi-ai cumparat calculator sunt sigur ca mi-ai trimis si o ciocolata dar au furat-o curvele alea de la Posta." Bula si Bulangioaica erau casatoriti de 25 ani. Intr-o vineri, Bula vede sub pat o valiza.
- Ce e cu valiza asta?
Se rosi Bulangioaica un pic si zise:
- Dragule, trebuie sa-ti marturisesc ceva. Deschide valiza. Deschide Bula valiza si inauntru erau: trei cartofi si 50. 000 de dolari.
- Ce e, fa, cu cartofii astia?
- Dragule, de-a lungul casniciei noastre, de cate ori te-am inselat... am pus un cartof in valiza.
- E, lasa ca nu-i asa rau. Dar ce e cu cei 50. 000 de dolari?
- Pai, de cate ori am adunat un kil, l-am vandut.