| nellyneliana a întrebat:

-De ce atunci cand fac pipi, cainii ridica piciorul?

Răspuns Câştigător
| Mefisto23 a răspuns:

Primul caine care a existat pe Pamant nu era prea istet asa... era cam prostanac! Si prima oara cand a simtit el nevoia sa se usureze s-a dus langa un gard. A inceput el sa "picure" pe acolo, dar pana sa termine i-a cazut gardul in cap! Asa ca de atunci, cainii ridica piciorul cand fac pipi, pentru protectie big grin laughing

19 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Pai ce vrei sa se stropeasca? laughing

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ca sa nu se ude.

nony
| nony a răspuns:

Au ticuri nevoase mostenite de la parinti.laughing cred ca daca intrebi un caine treaba asta, nici el nu stie sa-ti raspunda.

| RamonaMn a răspuns:

Ca sa nu se ude si ca sa tinteasca mai bine. big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu vor sa se ude laughing Deaia fac asawinking

| mircea a răspuns:

Ca sa sprijine copacul?

| alexdop21 a răspuns:

Ca sa nu faca pe ei, dar puii de caine fac cu ambele labute din spate jos

| FearNoEvil a răspuns:

Pentru ca n-au mana cu ce sa-si tina p... big grin

| casperboyy a răspuns:

Nu toti cainii doar masculii. E chestie teritoriala. Cum noi intram pe hi5 si YahooMess ei cunosc alti caini prin intermediul mirosului. Vine catelul miroase un pom si afla instant ce masculi au fost inainte aici, ce au mancat aseara, etc. O sa miroasa locul o sa incerce apoi daca esti atenta sa urineze exact deasupra locului in care a urinat cainele dinainte lui. E un fel de uite ce tare si mare sunt eu, aici e teritoriul meu, i`m the boss. Ai inteles ideea. In regnul animal sunt dese disputele teritoriale. De exemplu ursii zgarie copacii cat de sus pot e cam aceiasi chestie.

| emima a răspuns:

Ca le vine sa faca si ei pipi laughingdar u faci pipi de fata cu ei?

| DoomNEzeu a răspuns:

Poi ca sa isi marcheze teritoriul... dar il ridica ca sa faca pe roata masinii ca altfel nu ar avea cum laughing

| sTeFaN. a răspuns:

Sa nu se ude credthinking

| Rivas a răspuns:

Să nu cadă pomul sau gardul pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu si-l ude!

De ce nu are ursul coada?
Ca sa nu-l incurce cand da vanturi!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt prea beti ca sa se tina in doua picioare si de aceea folosesc trei laberolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu se ude

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu se ude!

| ℓσνє a răspuns:

E ca si cand tu ai vrea sa iti faci nevoile si nu ti-ai da pantalonii jos. Foarte simplu.batting eyelashes

| 61n4 a răspuns:

Sa nu se ude. poate e mai lejer asa decat sa se lase cu fundul mai joc...batting eyelashes