| xBoyka a întrebat:

Recomandati-mi niste exerciti pentru a putea ridica piciorul cat mai sus

Răspuns Câştigător
| StefyRO a răspuns:

Sunt o multime de exerciti dar eu nu prea stiu cum se numesc sincer.Le stiu pentru ca sunt la fotbal, mai sunt si:
Intinderi
Lumanarea
Ridicarea piciorului in sus, adica: Stai pe loc, iti iei avant cu un picior si il ridici cat de sus poti, dar stand pe loc, si ridici si mana opusa piciorului in sus, in acelasi timp, faci asta cu ambele picioare de vreo 10-20 de ori.
Fandari laterale
Fandari in fata.
Sper ca te-am ajutat, funda? big grin

6 răspunsuri:
| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Intinzi piciorul din ce in ce mai mult, si apoi in ricdici din ce in ce mai mult

| StefyRO a răspuns:

Forfecari, barcute, genoflexiuni

| xBoyka explică (pentru StefyRO):

Mai poti si ii-mi mai spui si altele?

| Paix a răspuns (pentru xBoyka):

Pune-ti cumva o greutate in glezna, si atucni arunc icat de tare poti picioru in lateral, im fata etc conteaza sal arunci bine dar sa fie si in forta. Dupa o vreme dai jos greutatea si atunci vezi cat de bine o sa dai.

| StefyRO a răspuns (pentru xBoyka):

Sunt o multime de exerciti dar eu nu prea stiu cum se numesc sincer.Le stiu pentru ca sunt la fotbal, mai sunt si:
Intinderi
Lumanarea
Ridicarea piciorului in sus, adica: Stai pe loc, iti iei avant cu un picior si il ridici cat de sus poti, dar stand pe loc, si ridici si mana opusa piciorului in sus, in acelasi timp, faci asta cu ambele picioare de vreo 10-20 de ori.
Fandari laterale
Fandari in fata.
Sper ca te-am ajutat, funda? big grin

| CEl8oo a răspuns:

Te pui jos si intinzi picioarele bine, genoflexiuni etc.

| rron a răspuns:

Spagatul. daca vrei sa l ridici peste 2 m