| alexa30 a întrebat:

De ce miauna pisicile? va pup dau funda mie mi frica de ele sad

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

De ce sa iti fie frica de ele? Sunt doar pisici. Daca ai vedea ce gindesc altii cu privire la tine, ai intelege ca ai avea motive de teama fata de oameni, insa pisicile, ce rau pot sa iti faca?
De ce miauna? Pentru ca acesta e limbajul lor. Asa cum tu vorbesti, asa si ele se exprima cumva. Nici mie nu imi place sa aud in plina noapte miorlaitul vrunui motan, dar asta e, face parte din natura inconjuratoare.

13 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Sa inteleg ca ti-e frica de fundite si le dai sa scapi de ele? Iti raspund ca sa te scap de una: pisicile miauna sa te anunte cand sa dai fundite!

| Bubiko a răspuns:

Intrebarea ta e a si cum ai intreba de ce plang bebelusii, de latra cainii. Frica? Atunci cred ca iti este foarte frica de o pisica neagra. EU am una.

| Rukhsandra a răspuns:

Pai e pisica... daca era caine latrawinking

| Horyka a răspuns:

Raspunsu ala e al meu dar am uitat sa ma loghez ca prostu ala de l-am dast de 2 oristraight facebig grin

| MuadDib a răspuns:

De ce miauna? S-au inspirat din cantecele pustanilor de la Dinseyhee hee sau invers... daca stai sa te gandesti un "miau" e mai tare ca Hannah Montana... dar asta e altceva big grin

Iti e frica de ele? De ce? mie mi se par foarte frumoase dar nu le suport. Sunt smechere, lingusitoare, perfide. Au un caracter oribil! Nu ai moive sa iti fie frica de ele. Eu am cunoscut un singur motan interesant. Statea pe tomberon si cand iesam afara ma fixa cu ochii lu gigantici si verzi parca victorios, caci in ciuda ciobanescului german din curte el tot era acolo, parca superior, imi dadea o senzatie de desgust amestecata cu o oarecare frica... nu am mai simtit asta pana atunci. Dar intr-o zi mi-am dat seama cat de nenorocit putea sa fie. Gandeste si tu la fel. Animale care depind de mila altora, si care sunt doar frumoase, care au instincte dar care nu le folosesc. Unde mai pui ca sunt mici si neajutorate. Toata existenta lor atarna de un fir de ata.

Motanul de care spuneam... l-am gasit intr-o zi prin padure macelarit de caini, cu ochii inca deschisi...

| AndreeaaaaX a răspuns:

Dar oameniii de ce vorbesc.Doamne ce intrebariirolling on the floor

| BEBE_6063 a răspuns:

M-am gindit si am gasit raspunsul, daca pisicile ar vorbi tu ai mieuna

| alexa30 explică:

Of dar nu ati inteles de ce miauna noaptea scuzati-ma nici eu nu am intrebat bine dar oricum va multumesc pentru raspunsuri va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai miauna poate ca le este foame miauna pentru ca sunt bucuroase miauna pentru ca sunt speriate miauna cred ca la orice dar nu-ti fie frica ca nai dc asa comunica ele intre ele si incearca si cu noi credlaughingbig grin Fundabatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai miauna poate ca le este foame miauna pentru ca sunt bucuroase miauna pentru ca sunt speriate miauna cred ca la orice dar nu-ti fie frica ca nai dc asa comunica ele intre ele si incearca si cu noi credlaughingbig grin Fundabatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miauna pentru ca nu pot spune ce vor si de aceea miaunahee hee...

| Anuldedinainte a răspuns:

Pisicile miauna deoarece pot fi in perioada de imperechiere sau miauna deoarece ceva nu merge bine sau pot mieuna pentru ca pot cere cava.

| valerika a răspuns:

Pai meauna ca nu poate vb