| МŶĶÁŶ a întrebat:

De ce oamenii trebuie sa doarma? E plictisitor...

Răspuns Câştigător
| Miyukii a răspuns:

Ei bine sa dormi e o chestie ciudata.Practic pierzi contactul cu lumea reala cufundandute in propia ta lume intrand intr-o tara a viselor si dorintelor unde tot ce iti doresti se indeplineste.Inchizi ochii si creierul e in alerta lasandute pe tine sa adormi linistit.Tu te lasi purtat de val si incet creierul tau iti proiecteaza imagini. Poti visa orice, de la unicorni colorati si curcubee inaripate pana la cosmaruri.Cosmarurile sunt visele ce-ti cresc adrenalina si care sunt neplacute in care ori cazi ori pici ori esti urmarit si complet terifiat iar cand ajungi in punctul culminant atingi contactul cu realitatea trezinduse realizand ca a fost un vis si inima iti bate foarte tare.Visele nu dureaza prea mult.Maxim 20 minute cele mai lungi vise.In unele se intampla sa te misti nerealizand in acel moment ca exista un perete sau poti pica jos din pat si in plus nu constientizezi pe loc ca e vis deoarece practic o parte din subconstient este afectat de asa zisa "iluzie" creata de interferentele creierului nostru.Auzi mykay, poti sa crezi ca eu am scris asta? Am inspiratie la ora asta! Chiar n-am luat de undeva.Serios! Pfff...

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Chiar!
Uite, si eu ma intrebam: oare de ce ar trebui sa ne imbracam, cand ne ia mereu atata timp, ca sa dam hainele jos?

| Bya132 a răspuns:

*se uită la răspunsul lui NOname* Bă, deșteaptă întrebare straight face

| Gumã a răspuns:

De ce trebuia sa pui intrebarea asta?thinking

| bombănucleară a răspuns:

Du-te si tu la culcare si o sa vezi ca o sa ai vise interesante.

| sabilopod a răspuns:

Ca sa nu moareeeeeeee

Răspuns utilizator avertizat
| CristiVssMămăligă a răspuns:

Mda...Tu de ce trebuie sa vi cu intrebari stupide? Esti cumva vampir si nu dormi niciodata? Mai scuteste-ma...

| DeeDee a răspuns:

Vad ca intrebarea e pusa la T/A, dar stiai ca una dintre cele mai noi tipuri de interogatie/tortura e sa tii prizonierul treaz - dupa 48 ore nu mai rezista si iti spune tot.

| Zøєy a răspuns:

E si mai plictisitor sa raspunzi...