| Tequieromuchaco_Alexia_1995 a întrebat:

Cat trebuie sa doarma un copil ca se se mai inalte?

5 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Inotul este cea mai buna metoda de crestere rapida. Vei creste in inaltime, totodata si in musculatura. Cresterea are loc in urma secretiei hormonului glandei pituitare, numit hormonul uman de crestere, in creier. Exercitiile de stretching ajuta ca acest hormon sa ajunga in toate partile corpului.
Pt mai multe informatii http://www.ziare.com/......ci-1093907

| TizZu15 a răspuns:

Minim 10 ore pe zi.Succes!winking

| sparky34 a răspuns:

Intre 7 si 9 ore, dar daca vrei sa te inalti practica inotul

| CreaţaWsz a răspuns:

Toata viata. laughing Glumeam. Nu este somnul cea mai potrivita metoa pentru a te inalta. Dar daca vrei sa te inalti apuca-te de baschet.

| CSIISC a răspuns:

8-12 ore depinde