| Xperson a întrebat:

Cite ore trebuie sa doarma un om normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

8-9 ore.

| john_1578 a răspuns:

Intre 6 si 8 ore.

| cosmina05 a răspuns:

8 ore

| claudiua a răspuns:

Am auzit la radio ca femeile trebuie sa doarma dor 5 ore pe noapte pentru a fi sanatoase. Da sa nu crezi ca daca dormi 5 ore sitoata ziua la pc si pe net cu pizza si chipsuri vei trai 150 de ani.

| Simona a răspuns:

8-9 ore sunt recomandate, dar na depinde de fiecare

| Cornulet a răspuns:

Intre 7 -9 ore pe noapte.

| LoRy_7949 a răspuns:

Aproximativ 8 rolling on the floor

| will_4908 a răspuns:

Intre 6-7 ore. Un copil 9.

| MyMy_3116 a răspuns:

In jur de 7-8 ore minim;

| CosminKidd a răspuns:

Noaptea? 8 ore. fundita?smug

| Diana_6039 a răspuns:

Buna.Eu zic 7 ore ca se zice:Cel care doarme mai putin traieste mai mult.Si asta ii adevarat.