| BereLaRece a întrebat:

De ce pasarile zboara fara motor adica pe ele de ce le sustine aerul si pe furnici nu? furnicile sunt mai mici si mai usoare si totusi ele nu pot zbura...]raised eyebrows

9 răspunsuri:
| DaVà a răspuns:

Pasarilor le confera portabilitate gazele

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Sunt propulsate in aer de catre un sut in fund

| Sconcsiş a răspuns:

Au combustibil în cur

Răspuns utilizator avertizat
| PiluLă a răspuns:

Pentru ca pasarile este smechere

| Malphas a răspuns:

Merg pe gaz metan.

| auroraa a răspuns:

Furnicile au potcoave din plumb (incearca sa-mi demonstrezi ca nu e asa devil )

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Pai pentru ca furnicile mananca lucruri mici (frimituri) iar pasarile : viermi, rame chestii laughing Si dupa incep sa se bese laughing si afc turbo'jet rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiincă păsările îşi folosesc picioarele. O pasăre are 8 picioare, deci are flexibilitate