| Ancutss30 a întrebat:

Fuuunda pentru destepti.− De ce poate sosi acasa o pizza comandata mai repede decat ambulanta?
− De ce lumea comanda un cheesburger dublu, o portie mare de cartofi prajiti si o cola light?
− De ce putem gasi un loc de parcare rezervat pentru handicapati in fata patinoarelor?
− De ce sucul de lamaie este facut din arome artificiale si detergentii de vase se fac cu lamai adevarate?
− De ce pentru a inchide programul Windows trebuie apasat mai intai pe "START"?
− De ce se sterilizeaza acul seringii inainte de eutanasie?
− De ce daca zborul avioanelor este din ce in ce mai sigur, aeroportul se numeste "terminal"
− De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
− De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
− De ce pilotii kamikaze purtau casca de protectie?
− Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia "INTERZIS A CALCA IARBA" in mijlocul peluzei?
− Atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment?
− Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
− De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?
− Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
− De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?
− De ce magazinele deschise 24 de ore din 24 au incuietori?

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

− De ce poate sosi acasa o pizza comandata mai repede decat ambulanta?
-Te-ai intrebat daca pana la urma vine ambulanta?

2. Pentru cei cu fite, trebuie sa comande ce-i mai scump, adica dublu si cola light pentru fite laughing

3.Loc de parcare pentru handicapatithinking poate pentru ce-i care-si rup gatul pe gheata big grin

4.Ai mai vazut tu vreun suc natural in mgazine?

5.Ptr. ca da-i start la actiuni.Dar il poti inchide si prin Control+Alt+Delete

6.Acul se sterilizeaza din obisnuinta

7.La avioane nu ma pricep, dar ma voi interesa...

8.Ptr ca ai impresia ca tastele sunt de vina si nu mai fac conexiunea

9.Prosoapele se murdaresc si ele in contact cu apa si gelul de dus sau samponul care mai ramane in proportii scazute si apoi gandeste-te ce miros prinde o bluza uda daca o pui in sertar.Nu aii auzit de mucegai?

10. Pilotii kamikaze purtau casca ca sa semene cu cei care nu erau kakizaze si prin casca vorbeau cu turnu winking

11.Placa este pusa in timp ce se planteaza iarba pe peluza

12.Omul nu cauta nimic, dar asa cum mama isi alapteaza copilul, asa face si vaca si vitelul.Era ceva logic ca sa intelegi ca vaca da lapte.

13.Cuvintele nu pot fi scrise gresit in dictionar. U can google it winking

14. Daca Noe ar fi strivit tantarii si toate zburatoarele de acest gen, nu ar mai fi existat polenizare intre flori, ceea ce ar fi redus numarul de plante, nu ar mai fi existat mancare pentru diverse animale (cameleon, broasca, paianjeni, pesti etc), aceste animale(spunand la modul generic) ar fi disparut si animalele care se hranesc cu animalele mai sus enumerate ar fi disparut si ele si asa pana am fi ramas si noi fara hrana winking si-am fi disparut.

15.Muncitorii de la Lipton au si ei pauza de masa si pauza de cafea pentru ca sunt oameni angajati intr-o intreprindere, nu sclavi la curtea regala. laughing

16. Oile nu au cum sa intre la apa, iar lana intra pentru ca a fost intinsa in momentul in care s-a subtiat.

17.Un magazin chiar daca functioneaza 24 din 24, necesita incuietori pentru ca dupa o anumita ora nu ai voie sa intri in magazin ci sa faci comanda in fata unui geam micut. Este pentru securitatea magazinului

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ambulanța nu e scuter.
Handicapații pot avea probleme doar la picioare?
Se mai sterilizează ace? Acum oricum sunt toate de unică folosință.

De restul mi-e lene dar majoritatea au explicații și/sau sunt trase de păr.

| DrDeath a răspuns:

Deci ii dai funda Alynutze-i.O merita 100%.

| Annaa a răspuns:

Ce misto!