| navarre a întrebat:

Doi cerşetori stau unul lânga altul în faţa unei biserici catolice. Unul poartă de gât o cruce iar celălalt are steaua lui David. Toţi care trec dau bani numai celui care portă crucea. Un preot se apropie de cerşetorul cu steaua lui David şi-i spune:
- Aici e o biserică catolică şi nimeni n-o să-ţi dea vreun ban, mai ales că stai chiar lângă un creştin. Mai bine te duci la o sinagogă de-a ta.
După ce pleacă preotul, cerşetorul cu steaua îi spune cerşetorului cu crucea:
- Ia uite, Iţic, cine vrea să ne înveţe pe noi cum să facem bani.

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Un banc mai sec, rar.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuia sa rad? nici macar nu am zambit.

| DaVà a răspuns:

Nu m-am prins, cum il chema pe ala cu crucea?

| DaVà a răspuns:

Aaaa...ce-i aia Crucea lui David?

| MâţulMov a răspuns:

What, n-am inteles nimic.Si care e intrebarea?

| SuperNovaaaaa a răspuns:

laughing *majuscule*

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Stupid.

| girl12girl a răspuns:

Haha. vai ce gluma!

| xDCannabisTheGirl a răspuns:

Vaiiii...da am uitat sa rad:O