| Rrrretarded a întrebat:

Doi olteni trecura podul,
si-napoi trecu Radoi
cati olteni trecura podul
inainte si-napoi?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

4.

20 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Maaaaaaaaaa, Radoi nu e oltean.

| psiholoaga a răspuns:

Enigma, de fapt am primit-o pe bune, numai ca versurile erau invers: si-napoi trecura doi. Si de aici, oamenii trebuia sa il scoata pe radoi si ar fi fost 3, cum a zis oliana. Numai ca steeck, intentionat sau nu, a schimbat versurile si sunt 4. De unde doi? Nu zice ca inapoi au trecut aceiasi 2... Doi olteni trecura oltul si-napoi trecura 2.tongue

| JustMeFlory a răspuns:

2 oltenibig grinbatting eyelashes

| vyol3ta a răspuns:

2 olteni+Radoi=3

| yuli10 a răspuns:

Nu are farmec in scris. e o gluma buna spusa oral. si macar puteai sa scrii "trecu ra doi" sa prinzi pe cineva... si raspunsul corect e 3 olteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal numai 2 olteni datorita faptului ca nu stim daca Radoi este oltean sau nu. spusa oral, sunt 4 insa asa cum ai scris-i tu...2; si tin sa te anunt ca ai dat fundita gresit.
@psiholoagaaaa! ai luat o fundita pe ochi frumosi. laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@psiholoaga, cum naiba sa o primesti pe bune si spui ca este gresita formularea? trebuie sa raspunzi pe formulare, poate ca asa a dorit fata sa intrebe. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci Radoi, fotbalistul e oltean.Ininte trecura 2+Radoi care a trecut inapoi=3laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 trebuie-ra doi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1, Radoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1radoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 pentru. ca la in faza cu "trecu radoi se intelege ca trecura doi"...ma rog nu am explicat prea bine...astea ne-a spus`o domnul director la ora de istorie si tot nu ne dadeam seamalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 olteni 2 si Radoi

| RappK a răspuns:

Da.stiu asta de cand eram micuta.batting eyelashes

| darknet a răspuns:

3. Radoi e din Turnu Severin. Mare cascaval.

| Adelutza_Adela_1905 a răspuns:

3 ca Radoi e nume