| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie raspunsul?
2 olteni trecura podul, dupa ei trecu radoi, cati olteni trecura podu si -nainte si napoi?

17 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

4 depinde ce origine are radoi daca si el e oltean 6 atunci

| Loyaliti a răspuns:

0 olteni pentru ca ei au mers pe pod dar sau intors deci nu au trecut podu

| rutanklan a răspuns:

4. big grin Da nu cred ca l-ai scris bine, oricum trebuie povestit ca sa aiba farmec happy

| manolo a răspuns:

Eu o ştiam aşa Doi olteni trecură Oltu' şi 'napoi venii radoi. Câţi olteni trecură Oltul şi 'nainte şi 'napoi. Scrisă, te prinzi repede...dar verbal te derutează tongue răspunsul aici, care este? laughing

| rutanklan a răspuns (pentru manolo):

Asa o stiam si eu laughing. Ce naspa sa incerci o ghicitoare si nici sa nu ai habar cum ii laughing. Aici e cu 2 raspunsul. Poti sa il scrii tot asa legat. Doioltenitrecuraoltusinapoiveniradoi. catioltenitrecuraoltusinaintesinapoi. Si atunci airasi e greu de prins.

| manolo a răspuns (pentru rutanklan):

O ştiai bine dar răspunsul nu e 2. Doar Rădoi (un bărbat cu numele RĂDOI) trecu Oltu' înapoi laughing deci răspuns final 1 tongue

| rutanklan a răspuns (pentru manolo):

Pai trebuia sa scrii invers atunci. Inapoi venira doi... si era cu catch. Asa ai dat direct numele aluia in ghicitoare si mi-am stalcit capu ca stiam ca undeva e o schema. Deci tot tu esti de vina tongue.

| manolo a răspuns (pentru rutanklan):

laughing iacă oi fi...Atâta bai să fie. Noi să fim sănătoşi...

| rutanklan a răspuns (pentru manolo):

Mai bem o bere pentru asta. da-i in *** de olteni.

| alin503 a răspuns:

3 oletni daca radoi nu e oltean 2 olteni

Răspuns utilizator avertizat
| amonynus a răspuns:

Radoi era oltean?

| Pyron a răspuns:

3 olteni

| gabitzza01 a răspuns:

E simplu 3..pt ca st doi olteni si radoi