| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum stiti, TPU, mai sunt vreo 2 saptamani si vine ziua indragostitilor, cand pentru unii va fi o zi speciala, iar pentru altii va fi exact invers.Eu unul n-am cui sa-i iau flori,parfumuri si alte alea,deoarece nu am iubita, ceea ce inseamna ca banii aia o sa-i dau pe un set de capace de roti pentru masina mea, ca am pierdut unu` mai acu` 3 zile, cand am dat intr-o groapa…
Stiu ce-o sa spuneti acum – ca oricum nu i-as fi luat decat o floare de 5 lei,si capacele tot le cumparam a doua zi,dar vreau sa va asigur prieteni ca va inselati amarnic…
As fi dat orice sa pot face si eu o surpriza iubitei mele,sa-i ofer o perna de-aia in forma de inima si un inel frumos din aur,sau - de ce nu? - sa iau doua bilete de avion cu destinatia Viena sau Paris, unde sa petrecem un week-end romantic, plimbandu-ne cu gondola si incuindu-ne cate 5 zile intr-o camera de hotel…
Cred c-am vrut sa zic Venetia…
In fine.
Deci,TPU, vreau sa-mi dati niste idei cum as putea petrece singur ziua de 14, si ce surpriza sa-mi fac eu mie,dar sa fie ceva deosebit, sa n-o pot uita niciodata…

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Inca nu-i tarziu sa te indragostesti. N-ai auzit de "dragoste la prima vedere"? Nu cheltui inca banii, ca ai toate sansele sa iti 'pice cu tronc" cineva, chiar si sa te indragostesti, in ultima clipa! Nu-i nimic daca n-o sa fie la prima vedere, poti sa te uiti la ea si a doua sau a treia oara, important e sa vrei sa faci pasul (adica cu ochiul, daca e vorba de vedere)!

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că ai putea să-ţi faci cadou un curs de "Cum să nu give a damn pe sărbători comerciale şi alte şabloane ale societăţii, menite să te facă să te simţi presat (să fii ca toţi), exclus şi mizerabil".
Zău, e o zi ca oricare alta, iar fericirea ta nu ar trebui să depindă de existenţa sau ne a unei iubite.
Nu fi trist (nici ipotetic), Cuje!
Uite, eu îţi fac cadou un pupic şi un abonament de TPU pe viaţă (desigur, din egoism, ca să mă răsfeţi cu poveşti pline de umor, felul tău de a fi şi alte întrebări întrebătoare). kiss

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

In mod normal cand ai o iubita ar trebui sa fie in fiecare zi ziua indragostitilor…
Adica daca e iubire adevarata,vreau sa zic,nu de-aia cum fac unii ca stau impreuna da` nici ei nu stiu de ce-o fac…
In fine,intelegi tu ce vreau sa zic.
Deocamdata e bine,azi imi trece raceala-vad, in schimb simt ca ma ia cealalta raceala, ma gandesc ca pana diseara sa-mi schimb numarul de telefon, ca sa stau linistit, sa nu ma mai doara capul…
Bine.
Nu stiu de ce dracu` n-am stat potolit, doar stiam in ce ma bag…

NOname
| NOname a răspuns:

Cuje, cine-i fata?
http://www.tpu.ro/......eo-3-zile/
Parcă ar fi dublura ta feminină, adorabilă şi ea.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Este o prietena de-a mea mai veche.Acum vreo 2 ani era si prietena cu fosta,aia mica…
Si n-a mai intrat de un an pe aici,a auzit de povestile cu sor-mea, iar eu i-am data cateva ca sa le citesca, pentru ca era foarte curioasa…
In rest - am vorbit putin pe mess, dar dupa cum bine stii – un gentleman nu se lauda niciodata cu ce vorbeste el pe mess…
Deocamdata, adica.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

day dreaming Ce dulce... Mersi de lămurire.

Da' totuşi ce mult vă asemănaţi, incredibil! Parcă aţi fi ieşit din aceeaşi mamă sau, în orice caz, v-aţi fi format împreună, preluând obiceiurile unul altuia. Vezi cât poţi fi de molipsitor?hee hee

| Liliana1981 a răspuns (pentru NOname):

Aici gresesti, NOname. Astazi am scris o poveste in stilul carateristic lui ca sa-l fac sa rada. Ma gandeam ca ajuta. Dar nu suntem deloc asemanatori. Nici macar un pic.
De fapt de-aia am si sters-o.

| NOname a răspuns (pentru Liliana1981):

Nu trebuia să o ştergi, era drăguţă.
Chiar ar fi fain să faceţi astfel de colaborări şi pe viitor, să lucraţi în echipă: vă binedispuneţi între voi, iar pe lângă voi şi noi.hee hee

| Liliana1981 a răspuns (pentru NOname):

Multumesc, NOname. Esti foarte amabila. Dar e greu cu umorul pe TPU. Poate sa-ti confirme si Cuje.

| anonim_4396 explică (pentru Liliana1981):

Http://www.tpu.ro/......-o-doamna/

| Musique a răspuns:

Cine are nevoie de parfumuri sau capace pentru roți (what?)?
Vreau un hug. puppy dog eyes

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca pana pe 14 nu-ti faci iubita, mai ai ocazia pe 24 cand e sarbatoarea indragostilor, varianta romaneasca
Sau spre primavara 1-8 martie cand incep sa iasa gagicile la aer...
Ce ai putea sa-ti faci singur cadou? Un abonament la SPA de exemplu! Am inteles ca si barbatii merg! Apoi e imposibil sa nu gasesti o fata singura!
Hai ca te-am scos!

| LoveSleep a răspuns:

Ce capace, că roțile-mi sunt pătrate.

Pe la mine nu nu drumurile sunt cu gropi, ci gropile sunt cu drum.

| єχcєєℓ a răspuns:

Zau frate anul trecut toata scoala cand auzea de 14 februarie eram toti gen "JOACA STEAUA" asa o sa fie si anul asta, mai mult sau mai putin...

| ALGator a răspuns:

Nu te lega la cap daca nu te doare, stii, ca in povestea cu drobul de sare.
Ce-ar fi sa ai o iubita si in ziua aia a indragostitilor sa fie cu ochii sirma pe tine asteptind excursia la Venetia care costa cit o suta de capace cel putin? Atunci ai avea probleme.
Du-te prin oras intr-un loc care iti place. Fa-ti cinste tie cu ceva ce nu ti-ai permis si urmareste-i pe cei care o singura data pe an se simt obligati (teleghidati) sa-si dea unul altuia kitchurile de rigoare.
Si doreste-ti o iubire care sa conteze si sa fie inteligenta in celelalte zile ale anului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ashadow e singura. Eu sunt baiat. Sigur va accepta ea sa mearga cu tine. Sau LoveSleep, si ea e singura.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In primul rand s-ar putea sa le trebuiasca semnatura parintilor, iar in al doilea - e foarte posibil ca parintii sa aiba varsta mea...
Deci nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei happy
Chiar voiam sa ma concentrez si sa-ti scriu un raspuns la intrebarea asta, daca nu util, macar amuzant... dar s-a dus naibii toata tentativa mea dupa ce am citit pe aici... si mi-am imaginat cum deschideti unul dintre voi cutia aia cu bomboane in forma de inimioara happy
Ma bucur sa te citesc din nou happy

| SabinaQueen a răspuns:

Cel mai bine iti ineci amarul cu nutella!

| Liliana1981 a răspuns:

Eu nu-ti dau niciun sfat. Doar ma bucur ca ai postat intrebarea asta...asa ma inspir si eu din raspunsurile pe care le primesti tu. Si nici nu dau funda. Asta o sa ma faca fericita de Valentine's.

| atlasscolar a răspuns:

Ai putea sa iti chemi prietenii si sa dati o mare petrecere a burlacilor intr-un club sau chiar intr-o camera de hotel inchiriata.
Tot ce conteaza este sa te simti bine in pielea ta, chiar daca nu ai iubita.

| Dragut123 a răspuns:

Nu stiu eu ma gandeam sa iti rogi un prieten sa iti pregateasca camera ta ca de ziua indragostitilor. Apoi, va uitati impreuna la un meci de fotbal si beti cate o bere impreuna in timp ce unul dintre voi desface o cutie cu bomboane in forma de inimioara. Nu stiu adica e si de ziua indragostitilor si cred ca e si distractiv adica pana la urma esti cu prietenii tai, nu-ti recomand sa fii singur de ziua indragostitilor. Asta e parerea mea sper ca ti-a placut.

| anonim_4396 explică (pentru Dragut123):

Mi-a placut.
Adica mi-a placut ca ai pus punct dupa ``inimioara``.