| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca niciun om nu e suficient de inteligent ca sa convinga un prost ca e prost?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cum nu poți explica culorile unui orb din naștere, tot așa nu poți convinge un prost ca e prost. Nu tine de inteligenta asta. Lumina ratiunii se naște în mințile deschise, dar ale celor prosti sunt prea închise, că de ar fi deschise, calea către inteligenta ar fi deschisa. Nu poți vedea ce nu ai.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Hammurabi a răspuns:

Eu sper doar să fiu suficient de inteligent încât să nu încerc niciodată să conving pe nimeni de nimic. laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Daa, foarte adevărat. Proștii îs prea proști.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sens are să convingi un om de asta? Intreb si eu ca să nu mor prost.As vrea să mor fraier.

| Jus7t a răspuns:

Nu, nu e.
Gândește-te cati oameni geniali sunt și câte idei geniale sunt, sigur că cineva ar putea găsi o strategie sa facă asta.
Dar bănuiesc ca depinde de prost.
laughing