| KillMePlease a întrebat:

" Diferenta dintre un om prost si unul inteligent este ca prostul face mereu aceeasi greseala iar desteptul tot timpul alta"
E adevarat?

42 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu...
Diferenta e ca un destept poate face un lucru prost uneori si va fi criticat aspru, dar cand un prost face un lucru destept laughing) va fi laudat exemplar big grin

| OldSoul a răspuns:

Da, e adevarat, daca faci aceeasi alegere gresita mereu nu vei descoperi nici-o-data care ar fi fost cea mai buna alegere.

| KamaSutra a răspuns:

Pai prostul da, face tot timpu aceeasi greseala, dar eu cred ca inteligentul invata din greselile pe care le face. Acum nimeni nu.i perfect si toti facem greseli, ca nu suntem roboti, desi am momente in care as vrea sa fiu ca sa nu mai pun totul la sufletsad

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

happy Imi plac raspunsurile tale...

| KamaSutra a răspuns (pentru KillMePlease):

Ce ma bucur sa aud ca cineva apreciaza!happy

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

Eu ma bucur ca am pe cine aprecia.happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu mai tin minte ce persoana zicea asta dar avea dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat.Un om inteligent face mereu alta greseala deoarece a invatat din cele facute anterior.Un om prost nu va invata niciodata din greselile sale deci le va repeta la nesfarsit.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Asta am zis si eu. Nu am priceput de ce altii au zis altceva. Ehh...E parerea lor si trebuie respectata. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place mai mult cum suna varianta: inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

| Happyjump a răspuns:

Omu' din greșeli învață. Si a tot învățat pana a ajuns destept si nu mai repeta aceeasi greșeală. Prostu' in schimb n-a învățat nimic.

| Kyılε a răspuns:

Foarte adevarat.winking

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Mi-o raspuns KRIS la intrebare...Ce bucurie..Cred ca o sa dau o petrecere laughing

| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

N-am stiut ca sunt atat de important! laughing

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Nici eu. happy
Te inteleg acum cum e sa nu ti se posteze tot raspunsul...De ce nu-l posteaza pe tot? Scriu o gramada si apoi vad ca mi se posteaza numa' un cuvant straight face

| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

Da, stiu. Te simti groaznic dupa ce remarci.

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Offff, Doamnnneee

| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

Dar nu mereu se intampla asta (sa nu se posteze tot raspunsul). Uneori. Dar la un moment va fi ca la inceput (raspunsurile se vor posta in intregime).

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Ieeeiiiii. laughing)

| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

"La un moment dat" voiam sa scriu. Cred ca am uitat si un "dat" in fraza.

| RIPKarimaWinterLaughingKarima a răspuns:

Nu sunt de acord cu asta. Oamenii fac mereu aceleasi greseli. Nu trebuie sa fi prost ca sa faci aceeasi greseala mereu, si nici destept ca sa faci tot timpul alte greseli. Omul pur si simplu face greseste, fie aceleasi, fie altele noi.