| tiby_5017 a întrebat:

Trebuie sa fi suficient de inteligent sa-ti dai seama ca esti prost?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Sunt suficient de prost sa ma cred inteligent.

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Trebuie să fii suficient de deştept ca să-ţi dai seama că atunci când scrii "fi" şi nu "fii" eşti prost.

Apache
| Apache a răspuns:

.stii ...profa mea de mate, avea o vorba :
un prost nu este niciodata suficient de inteligent ca sa isi dea seama de prostia lui...
. tocmai de asta prostii, au de obicei si o mandrie colosala...

| georgesur a răspuns:

I se atribuie acest dicton lui Georges Brassens (poet,compozitor, interpret fr):
"Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea."
Adevarat in unele situatii, insa eu il prefer pe cel al lui Albert Einstein:"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca. Si nu sunt sigur in legatura cu primul."

| DorelSudoru a răspuns:

Poate...ce spui tu nu are sens...

| NickiMinaj a răspuns:

Da

| caractere a răspuns:

Este de ajuns sa ti-o spuna mai mult de 3 persoane!

| ieu a răspuns:

Categoric...daca esti extraordinar de prost, vei fi foarte arogant, tinzand sa te comporti ca cei cu care vrei sa fii la fel, adica cei mai destepti ca tine. Instinctiv, te loveste tentatia de violenta catre cel mai destept ca tine, fie verbala, fie fizica...ca sa iti dai seama ca esti prost, iti trebuie un anumit nivel de inteligenta, altfel, ceilalti pot fi siguri ca esti complet prost happy

| Zazu a răspuns:

Tiby,"ie"suficient sa "fi" prost. Ignoranta nu doare, inteligenta da!

| DBlack a răspuns:

Nici un prost nu o sa-si de'a seama de prostia lui prin prostie.

| anutza a răspuns:

Cine nu stie si nu stie ca nu stie e prost, ocoleste-l.

Cine nu stie si stie ca nu stie e nestiutor, invata-l.

Cine stie si nu stie ca stie e adormit, trezeste-l.

Cine stie si stie ca stie e intelept, asculta-l.

| Smile_9049 a răspuns:

Prostul e o persoana care invata greu si uita repede. Uneori, trebuie sa fii prost pentru a te considera inteligent, iar deseori, persoanele care sunt cu adevarat inteligente sunt luate drept prosti, desi nu e asa, iar pana si acele persoane ar fi tentate sa se considere proaste.E aiurea, dar chiar trebuie sa fii macar putin inteligent pentru a te considera prost.

| fresHZoNe a răspuns:

De ce? tu ai realizat cat esti de inteligent sau cat esti de prost? laughing

| Yng a răspuns:

Pe un prost nu il vei convinge niciodata ca e prost oricat de mult te-ai stradui el oricum se considera desteptlaughing