| anonim_4396 a întrebat:

Eram de vreo 14 ani cind a venit la noi o vecina de vreo peste 25 de ani sa scoata apa din fintina. Avea un capotel deasupra genunchiului si foarte voiasa de felul ei s-a aplecat sa scoata apa, timp in care a venit si bunicul abia mergind in baston si abia vazind si s-a asezat cuminte pe prispa. Dupa ce a plecat vecina ma intreaba saracu'bunic;-Mai harciogarel bunicule, cine era femeia asta cu picioare groase? Am ramas cu mintea suspendata pentru ca nu intelegeam de ce nu a intrebat de basma pentru ca era de un rosu aprins imposibil de neobservat. Ce o fi fost in capul lui?

2 răspunsuri:
| Ctiberiu a răspuns:

AAAA pai scuze ca iti zic dar mai ciudata e intrebarea pe care ai pus-o si poate bunicul tau nu e obsedat de accesori si era mai preocupat de femeia care intara in curtea lui, in ograda LUI

| Kkbubble a răspuns:

=). frumoasa poveste.imi aminteste de mine cand eram mai mica decat sunt ca bagam rufele in veceu cu tot cu detergent si trageam aparolling on the floor