| ancutza_7147 a întrebat:

Exista vrajitori / vrajitoare? Adica sa aiba puteri? stiu ca e o intrebare tampita dar s-a intamplat ceva nu am chef sa povestesc da intamplarea aceea m-a pus pe ganduri.

16 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Mai toti oamenii spun nu! dar totusi nu poti fi chiar 100 % ca undeva prin adancul Nepalului, prin adancul Africii, nu sunt oameni cu puteri incredibile! :. era un indian acum cateva luni la tv, care nu a mancat, nu a baut si nu a mers la baie de 70 de ani! ...deci da, poate exista, dar sunt greu de gasit! se spune ca oamenii isi folosesc doar 10% din creier, gandeste-te ce am putea sa facem daca l-am folosi 100%

| Shery a răspuns:

Si acum o sa apara HarryPotter si o sa ne spuna: "Si totusi... Exista Incuiati?"

| Shery a răspuns:

@iustinel1999: Ma copiezi, huh? waiting laughing

| unknown3243 a răspuns:

Pai sa iti dau un exemplu sa zicem ca eu zic ca un coleg de al meu va muri in seara asta si sa zicem ca ma duc si il omor. Nu sunt sigur 100% ca nu exista.

| cucaracia a răspuns:

Da, exista... nu iti garantez 100% dah is persoane in special femei care fac vraji; in sat la mine exista asa ceva. am auzit de caz in care cineva fura laptele de la o vaca prin vraji ...nu stiu sigur cum dah asa am auzit, desigur aceste vraji se fac cu ajutorul celui rau, deci mai bine ferestete straight face

| Andrew1998 a răspuns:

Nu stiu, dar exista oameni, de exemplu am citit in revista Readers Digest, sau ceva de genu, era un tip, ospatar, avea un creier dezvoltat, si atragea tot fier, era ca un magnet...si mai era pe discovery un documentar numit " SuperOameni" ...bafta, si da, aceste vraji se fac cu ajutorul Satanei

| odudăcoaptă a răspuns:

Si totusi... Exista Incuiati?

| thealchemist a răspuns:

Da, exista.

| Izz a răspuns:

Nu exista sunt doar trucuri bine gandite.

| RobertLolza a răspuns:

Nimeni nu stie. Nu spun ca este imposibil. Daca crezi in Dumnezeu atunci pot exista si ozn-uri si fantome si de toate! Dar poate ca Dumnezeu nu a creat vrajitori sau ozn-uri sau alte chestii dar NU spun ca este imposibil ca acestea sa existe.

| KIdda_6499 a răspuns:

Uite ce ma gandesc ew ca e. Trebuie s existe si de toate si vampirir si vrajitoare si varcolaci si etc. Pt ca cum de era posibil sa vina la toata lumea o idee ca asta? chestia asta a pornit de undeva, asa ca putea sa plece din rEALITATE. Din REALITATEA NOASTRA in care majoritatea spun ca nu exista. Ew stau si ma gandesc ca exista de toate. pentru ca defiecare data o idee porneste de la ceva REAL

| KIdda_6499 a răspuns:

Uite ce ma gandesk ew ca e . Trebuie s existe si de toate si vampirir si vrajitoare si varcolaci si etc . Pt ca cum de era posibil sa vina la toata lumea o idee ca asta ? chestia asta a pornit de undeva ,asa ca putea sa plece din rEALITATE . Din REALITATEA NOASTRA in care majoritatea spun ca nu exista. Ew stau si ma gandesk ca exista de toate . pentru ca defiecare data o idee porneste de la ceva REAL

| Madalina84 a răspuns:

Nu stiu daca vrajitorii exista dar te asigur ca ar putea asa cum exista si vampirii

| Madalina84 a răspuns:

Buna uite eu cred ca exista pentru ca cum a spus si cineva de pe aici ca aceste filme si desene vin din intamplari adevarate. iti spun eu caut acest rasp daca chiar exista sau nu vrajitoare sau mai multe specii si mereu dau de acelasi rasp ca da exista deci cei care nu credeti in asa ceva va inselati

| Shinigami_6117 a răspuns:

Vrajitoare exista,dar nu are puteri cum a fi sa faca dintr-un om o broasca laughing Dar pot face vraji de genu: de noroc,de dorinte, si chiar si vraji negre big grin, sa aiba o persoana ghinion de exemplu. In concluzie :da exista (dar nu genul din filme) big grin happy

| Cristina_4644 a răspuns:

Da chiar exista.am vazut la kanalD o vrajitoare care zbura adevarat