| Diav0la a întrebat:

Haideti sa ne descretim putin fruntile ...Stiti bancuri noi?

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Si inca una si ma duc...
Stiai ca in corpul omenesc exista un nerv care face legatura intre globul tau ocular si anus? Se numeste Nervul Optic Anal, si este responsabil de viziunea cacacioasa despre viata. Daca nu credeti, incercati sa va smulgeti un fir de par din fund, sa vedeti cum va dau lacrimile...

22 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

O blonda se duce la mama ei si-i zice:-mama am ramas gravida, dar mama-sa o intreaba.-cum, unde ti-a fost capul? blonda:cum unde? pe perna.

| Barajag a răspuns:

Bula, la recrutare, ii da medicului o foaie pe care scria"nu pot sa vorbesc, sunt mut"...medicul militar ii zice:-puneti mana pe masa si inchideti ochii.imediat, medicul il loveste cu putere cu un ciocan... -aaaaaaaaaaa! striga bula...-in regula, maine invatam litera,, b,,

| Barajag a răspuns:

Badea gheorghe era la cosit iarba de pe marginea santului.deodata trece o masina cu viteza si calca o gaina care mergea pe strada.soferul,speriat,opreste si incearca sa-si repare greseala platindu-i omului gaina.ridica de jos gaina moarta si se duce catre badea gheorghe, care privea nepasator scena, si-i spune:-bade, e a matale gaina asta? badea gheorghe se uita insistent la gaina si spune oarecum incurcat:-no! eu nu am gaini asa late...

| Barajag a răspuns:

Un student ia nota 4 la examen la logica si-i propune profului:daca va pun o intrebare logica si nu- mi raspundeti imi mariti nota? proful:da.-ce este ilogic, dar legal, logic dar ilegal si totodata ilogic si ilegal? se gandeste proful si zice...nu stiu si- mareste nota...studentul repede.-ca dvs. aveti 60 de ani si sunteti casatorit cu una de 24,-este ilogic, dar legal..., ca sotia dvs are un amant de varsta ei, este logic dar ilegal...-ca dvs ii mariti nota amantului sotiei este si ilogic si ilegal.

cami
| cami a răspuns:

Nu.

| Leea1234 a răspuns:

O femeie isi cumpara un sifonier, cheama un tamplar sa il monteze pentru ca sotul era plecat in delegatie pentru trei zile, si ea singura nu putea sa-l asambleze. dupa o zi il cheama din nou pe tamplar si ii spune:nu stiu ce are sifonierul dar cand trece tramvaiul se aude un scartait! tamplarul deschide sifonierul bate doua cuie si ii spune femeii:gata doamna am rezolvat problema! ziua urmatoare femeia iarasi cheama tamplarul spunandu-i ca scartaitul inca se mai aude! tamplarul satul de atatea drumuri ii spune:doamna am sa intru in sifonier, astept sa treaca tramvaiul si asa am sa vad unde trebuie sa bat cuiul, si intra in sifonier.pe neasteptate se intoarce sotul din delegatie, isi saruta sotia, da jos haina si se indreapta spre sifonier, cand deschide usa il vede pe tamplar inauntru, mirat il intreaba: TU CE FACI AICI? tamplarul raspunde: AM VENIT SA-TI FREC NEVASTA! CA DACA ITI SPUN CA ASTEPT TRAMVAIUL, NU MA CREZI!

| Wtf9000 a răspuns:

O broasca testoasa merge pe o alee din New York, cand a fost talharita de un grup de melci. Un politist vine sa investigheze, si o intreaba ce s-a intamplat. Broasca se uita confuza la politist, si ii raspunde: -Nu stiu, totul s-a intamplat atat de repede...

prfml
| prfml a răspuns:

Ion se duce la magazin, d-na aveti vreo palarie, mai spre verde, mai pe langa verde dar sa fie verde? Vanzatoarea in gandul ei, asta e nebun si ii spune ca nu are, a doua zi Ion vine din nou si spune : d-na a-ti adus palarii mai spre verde, mai pe langa verde dar sa fie verde? Vanzatoarea nervoasa spune : daca te rog sa ma pupi si pe mine mai spre cur, mai pe langa cur dar sa fie in cur, ai putea?winking

prfml
| prfml a răspuns:

3 elevi la un examen oral, unul cu un nivel mediu, altul destept iar altul prost, dupa ce intra cel mediu ceilalti 2 il intreaba, cum a fost? A fost ca de la profesor la elev, intra cel destept, ceilalti intreaba, cum a fost? A fost ca de la profesor la profesor. Intra si cel prost, ceilalti il intreaba, cum a fost? A fost ca de la preot la preot. Pai cum asa? Paai, profesorul ma intreba eu ma inchinam, eu ii raspundeam el se inchina.

prfml
| prfml a răspuns:

Au mai fost postate bancuri pe TPU, pentru cei carora le plac si nu le-au citit pana acum intrati pe linkul ...latinandu/

prfml
| prfml a răspuns:

Sotul se plange la sotie, unde dracu mi-a fost capul cand mi-am pus in gand sa ma casatoresc cu tine? Ai uitat scumpule, la o palma mai jos de buric.

prfml
| prfml a răspuns:

Profesoara la ora face prezenta, astazi lipseste cineva? Bula se ridica si spune, as vrea sa lipsesc eu.

| dulshe a răspuns:

Doctorul american spune: - La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
Doctorul german raspunde: - E nimica toata; la noi, in Germania, scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
Doctorul rus spune: - Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!
Se ridica doctorul roman si raspunde: - N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania, am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus prim-ministru si acum toti ne cautam de lucru...

Un pensionar isi suna fiul:
- Trebuie sa-ti spun ca eu si cu mama ta divortam, 45 de ani de mizerie mi-au ajuns!
Fiul raspunde derutat:
- Tata, dar despre ce vorbesti?
Tatal continua:
- De un timp nu ne mai suportam si m-am saturat sa discutam despre acest subiect, sun-o pe sora ta si spune-i.
Apoi batranul inchide telefonul.
Dupa ce afla, fica speriata, isi suna tatal si ii spune:
- Nu se poate asa ceva, maine venim acasa sa discutam!
Batranul inchide telefonul si ii spune sotiei:
Gata, am aranjat, de Craciun vin sigur, ce le mai spunem sa vina si de Pasti?

La o intalnire a Presedintelui cu presa, un individ din spate catre unul din fata:
-Domnule, nu te dai un pic la o parte?
-Da, cum sa nu.
Dupa cinci min.
-Domnule, nu-ti dai sapca jos ca nu-l vad pe Presedinte?
-Nu vreti sa va dau un binoclu?
-Nu, multumesc, am la pusca luneta

tundenana
| tundenana a răspuns:

O fetita se duce la un magazin de animale si intreaba "Va log, aveti iepulasi dlagalasi?" Inima vanzatorului se topeste brusc. Se aseaza pe vine langa fetita, si o intreaba "Vlei un iepulas dlagalas alb, sau unul dlagalas moale si neglu si pufos? Sau poate pe cel dlagalas si maloniu de acolo?". Fetita se inroseste, se leagana putin pe calcaie, isi pune manutele pe genunchi, se apleaca in fata si raspunde in soapta: Cled ca pe pitonul meu il doale in cul de cale".

tundenana
| tundenana a răspuns:

Cica se inventase un calculator superperformant, care putea tine locul oricarui doctor. Doctorii o cam bagasera pe maneca: "Asta ne ia painea de la gura!". Unul din doctori, mai smecher de felul sau, le spune celorlalti confrati. "Las' ca-i vin eu de hac!" Se duce la computer. Acesta intreaba: "Ce va doare?" Doctorul spune: "Ma doare-n cot!" Computerul raspunde: "Dati o proba de urina si veniti dupa doua ore pentru rezultat." Doctorul se duce acasa si urineaza intr-o sticluta, apoi o pune sa faca acelasi lucru si pe nevasta-sa, pe fiica-sa, ba chiar si pe pisica lor. Apoi duce sticluta cu cocktailul de urina la computer. Dupa doua ore primeste rezultatul: "Sotia dvs are sifilis, fiica dvs este gravida in luna a patra, pisica nu are nimic, iar dvs n-o mai frecati in baie, ca-i locul stramt si va loviti la cot. De-aia va doare.

| Mya a răspuns:

Sotul panicat, in dormitor:"Iubito, repede, afara de aici, arde casa!"Se aude o voce din sifoner:"Salvati mobila!"

| Mya a răspuns:

Capitanul de pe Titanic, convoaca toti pasagerii si echipajul si le spune ca are 2 vesti:una buna si una proasta.
-Pe care vreti sa v-o spun mai intai?
-Pe cea proasta! se aude din multime.
-Peste cateva min, ne vom izbi de un iceberg si vom muri cu totii!
Toata lumea, ingrozita, incepe sa zbiere.Numai unul statea calm si intr-un tarziu, striga:
-Dle capitan, dati-ne si vestea buna!
-Vom muri, dar vom lua 8 Oscaruri!

Ce raspunde o blonda cand este intrebata de barbatul cu care se afla in pat, daca este singurul barbat din viata ei:
-Desigur! Dar de ce ma intrebati toti acelasi lucru?

| yoannah a răspuns:

Da.
Dar mi-e lene sa le scriu k incep Fenomene straniibig grin
So... BYEE

| LoveForShania a răspuns:

O blonda se intalneste pe drum cu un betiv. Betivul zice: Proasto! Blonda zice: Betivule...si betivul zice in continuare: Da, dar mie maine imi trece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot cu badea
Era badea Gheo la cosit in fata Caminului cultural. la un moment-dat, un deltaplanist cade din zbor si se loveste de peretele institutiei mai sus amintite. Vazand asta, badea Ghio, tacticos, isi scoate palaria, se uita ganditor catre institutie, si cu o intelepciune straveche cugeta: Tara de c... a, atentate de c... t.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duce unul la doctor cu un cutit infipt in spate.
- Domnule doctor, am un cutit in spate!
- Acum vii, domnule, cand mai sunt trei minute pana la ora 7, cand se termina programul. Vino si dumneata miine.
- Domnule doctor, ce suflet aveti sa ma lasati cu cutitul asta in spate?
Medicul se duce la bolnav, ii ia cutitul din spate si i-l infige in ochi.
- Na! Du-te la oftalmolog, ca ala are program pana la 8.

| monyta a răspuns:

Da, daca vrei iti spun unul:
""Gigi Becali intra in discoteca si o femeie il intreba
"-Dansezi?"
La care Gigi spune:
"-Nu.Asa-i mersul meu"