| giovana a întrebat:

Ne mai descretim fruntile? Incep eu.

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Bancuri cu. olteni laughing [eu`s olteanca big grin]
Cica s-a dus un oltean si el la Paris. Acolo, aglomeratie mare, se duce olteanul nostru la un hotel - acolo nu mai aveau camere. Cu chiu cu vai se face rost de o camera, dar in care locuia un negru...
Vorbeste olteanul cu portarul sa-l scoale la ora 5 A. M. sa nu piarda trenul si se duce in camera (la negru). Sta olteanul nostru, se uita la el, se invartea pe langa el si tot zicea:
- Ma, da urat mai e, aoleu, da urat mai essti ma; ce urat e! urat mai e omu' asta - mai ce urat e! si tot asa pana adoarme olteanul nostru.
Negrul, care stia romana isi pune in gand sa-l aranjeze pe oltean si se scoala la 12 noaptea si ii da cu crema neagra pe fata...
Se scoala olteanul la 5, se uita in oglinda si exclama:
- Ma, da' prost este portarul asta! L-a trrezit pe negru in loc sa ma trezeasca pe mine!

Q: Din ce e facuta o bomba? Din olteni si moldoveni. De ce?
A: Pt. ca oltenii sunt prosti de bubuie, iar moldovenii se imprastie.
Q: De ce maninca oltenii fasole?
A: Ca sa-si dea aere.

Gigel spune ca tatal lui e inginer si Ionel ca al lui e avocat.
-Bula, tatal tau ce e?
-Medic stomatolog agricol!
-Adica ce face?
Bula:-Pune dinti la grebla!

Un prieten il intreaba pe Bula:
-Ce e mai bine, sa ai o nevasta frumoasaa si sa profite si altii de farmecele ei sau sa ai una urata si sa te bucuri numai tu de ea?
Bula:-Ce e mai bine sa ai un tort si sa-l imparti cu prietenii sau sa ai un ca**t si sa-l mananci singur?

O blonda, o bruneta si o roscata asteapta in sala de asteptare a clinicii de ginecologie,
>>>> toate trei insarcinate. Roscata le zice:
>>>> - O sa am o fata!
>>>> - Cum stii asta? intreaba cele 2.
>>>> - Pentu ca eu am stat deasupra!
>>>> - Atunci, zise roscata, eu o sa am un baiat pentru ca am fost sub el!
>>>> Deodata blonda incepe sa plinga disperata. Cele 2 o intreaba:
>>>> - Ce ai?
>>>> - Al meu o sa fie ied! raspunde ea terorizata...

7 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

O tipa avea un amant:la un moment dat ii vine sotul din delegatie,,, speriata isi baga amantul in balcon, vine ora de culcare si- i spune sotului ca se duce sa-si faca rugaciunea si incepe... Tatal nostru cel de afara,,, iarta-ma in asta seara Precum in cer si pe pamant,, maine seara esti la rand...

cami
| cami a răspuns:

Ca sa vezi ce chestie.happy chiar azi pe mess, am primit incipitul bancului, pana la
"Doar pentru ca aveam o carte in mana si citeam?!' exclama ea stupefiata."
Si nu-mi imaginam de unde pot sa gasesc continuarea... din fericire am gasit-o.happy ca sa vezi ce chestie...[probabil curiozitatea mea a 'dar o mana de ajutor' ~destinului~ rolling on the floor ] nu exaagerez, acum 3 min am prin bancul, si nu-i stiam continuarea, iar nu m-ai ajutat involuntar sa i-o aflu...mersi happy

| cotzobel a răspuns:

2 indragostiti merg in excursie cu corul...la jumatatea drumului fata ii spune baiatului:"iubitule, e asa de minunat acest piesaj, incat locul asta ma lasa muta".la care el opreste masina si ii spune:"gata, da. te jos.aici vom instala cortul"laughing

tundenana
| tundenana a răspuns:

O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei. Doctorul le spune ca a

fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la

tata si ii intreaba daca vor sa incerce. Cei doi sunt de acord. Doctorul seteaza

masina la un transfer de durere de 10% - sotul se simtea excelent si ii spune

doctorului sa mai urce un nivel. Doctorul seteaza la 20% dar tatal se simtea

la fel de bine. Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%. Sotul

se simtea bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze nivelul la 100%.

Doctorul se conformeaza si femeia in final da nastere unui copil practic fara sa

simta nici o durere. Sotii erau in culmea fericirii. Cand au ajuns acasa

postasul zacea mort pe treptele casei…

| giovana explică:

Un tip isi baga capul pe usa frizeriei si il intreaba pe frizer cat timp are pana poate sa fie si el tuns, fiind o zi foarte aglomerata, frizerul se uita in jur si raspunde:"cam doua ore" si tipul pleaca instant. Peste cateva zile acelasi tip intra in frizerie si intreaba cat are pana poate sa fie tuns, fiind o zi si mai aglomerata frizerul se uita in jur si raspunde:"cam trei ore" tipul inchide usa si pleaca. Peste cateva zile acelasi intra in frizerie si intreaba cam in cat timp poate fi tuns, frizerul se uita in jur si raspunde:"cam o ora jumatate" tipul se intoarce si iese din frizerie.
Frizerul, deja curios, il roaga pe Ion: "Bai Ioane du-te un pic dupa el ca vine de ceva timp si tot intreaba cat timp are pana sa fie tuns dar nu se intoarce niciodata"
Ion pleaca in urma tipului. In jumatate de ora Ion intra in frizerie razandin hohote. Frizerul il intreaba:"ei, si unde se duce tipul asta dupa ce pleaca de aici?" Ion in genunchi de ras, cu lacrimi in ochi, rosu la fata se uita la frizer si ii raspunde: "LA TINE ACASA!"

| giovana explică:

O doamna merge sa isi cumpere un papagal.
Vede ca toti papagalii sunt scumpi.doar unul costa doar 10 lei.
Il intreaba pe vinzator de ce toti sunt scumpi numa ala e ieftin, la care
vinzatorul ii zice
- Stiti doamna ...asta are o mica problema.
-Care?
-Ani de zile papagalul asta a stat intr-un bordel.
-Si?
-Si uneori spune cuvinte urite.
-Nici o problema .il cumpar!
Il ia femeia si il duce acasa. Ajuns Acasa papagalul spune:
-BORDEL NOU! MATROANA NOUA! se oftica femeia dar pina la urma ii
trece. Dupa un timp apar acasa fetele femeii. Papagalul:
- BORDEL NOU! MATROANA NOUA! CURVE NOI!
Se enerveaza femeile dar le trece. Dupa un timp apare sotul doamnei.
Papagalul:
- SALUT FLORIN!

| giovana explică:

Niciodata Sa NU te pui cu o Femeie!

O pereche, sot si sotie, au decis sa-si faca vacanta pe marginea unui lac, caci sotului ii placea sa pescuiasca. Dupa cateva zile petrecute acolo, intr-o dimineata, sotul se intoarse obosit si se hotara sa ia o pauza. Sotia se gandi sa profite si sa faca o plimbare pe lac, desi nu era prea familiarizata cu locul. A luat barca (in care ramasesera toate ustensilele de pescuit ale sotului), a pornit motorul si, dupa ce a mers putin, a ancorat, a deschis o carte si a inceput sa citeasca.

La un moment dat, apare un Gardian Public, cu barca sa. Trage alaturi de barca femeii si-i spune: 'Buna dimineata, doamna. Ce faceti aici?'
'Citesc o carte' replica ea, (intrebandu-se daca 'nu e evident?!')
'Va aflati intr-o zona Interzisa Pescuitului' o informa el.
'Imi pare rau, domnule ofiter, dar NU pescuiesc! Citesc!'
'Da, dar aveti tot echipamentul necesar! Din cate stiu, ati fi putut incepe in orice moment! Trebuie sa va retin si sa va dau amenda!'
'Doar pentru ca aveam o carte in mana si citeam?!' exclama ea stupefiata.
'Va aflati intr-o zona interzisa pescuitului' o informeaza el din nou.

'Imi pare rau, domnule ofiter, dar nu pescuiesc, ci citesc!'
'Da, e drept, dar aveti tot echipamentul. Din cate stiu, sunteti capabila sa incepeti oricand. Am sa va retin, si am sa va dau amenda!'
'Daca veti face asa ceva, am sa va acuz de viol!' spuse femeia.
'Dar nici macar nu v-am atins!' spuse gardianul public.
'Da, e adevarat, dar si dumneavoastra aveti tot echipamentul necesar... Din cate stiu, ati putea incepe in orice moment!'
'O zi buna, doamna!' raspunse el, si-o sterse.
MORALA: Nu te apuca sa-i aduci argumente, unei femei care citeste
E clar, ca e capabila sa gandeasca

Trimite-o tuturor femeilor, despre care stii ca gandesc