| DoriKat a întrebat:

Heey TPU! am si eu niste ghicitori. Sa vedem cine are imaginatiehappy
1.Un barbat a trebuit sa mearga pentru o ora prin ploaie, fara umbrela si fara altceva pe cap. Cu toate astea, parul lui nu s-a udat.
Cum e posibil?
2.O bagi, o freci, o scoti si pleci. Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| King18name a răspuns:

1). era chel laughing
2). probabil cheia... laughing

6 răspunsuri:
| Neverwas a răspuns:

1. Tipul era chel
2. Cheia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Părul lui e impermeabil, iar picăturile de ploaie alunecă pe ele fără a-l îmbiba.
2. Frecarea n-ar trebui să se interpună niciodată între cele două mişcări bine definite de băgare-scoatere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Barbatul era chel.
2.****

| Chamberlin a răspuns:

1. Era Chel
2. Cheia
PS: Mai ai si alte ghicitori happy

| TequilaG a răspuns:

1. Pentru ca era chel.
2. Cheia.

| ThatOneGuy a răspuns:

1.Forta de frecare aplicata asupra parului acelui om este mai mare decat forta de rezistenta, rezulta conform teoremei lui Thales ca acel om...E chel
2.Babenco...