| LupulTurbat a întrebat:

Cine raspunde corect la aceste 5 ghicitori primeste in dar o Funda!
1:Cine zboara fara sa zboare?
2:Care este animalul cel mai curajos?
3:Ce nu-i nici in casa nici afara, dar e si-n casa si afara?
4:Un barbat a trebuit sa mearga timp de o ora prin ploaie, fara umbrela si fara altceva pe cap. Cu toate astea, parul lui nu s-a udat.
Cum e posibil?
5:Ce e pe lume mai scurt si mai lung, mai incet si mai repede, mai pretuit si mai regretat?

Răspuns Câştigător
| Samarra a răspuns:

1-gandul
2-leul
3-usa
4-este chel
5-sufletul

7 răspunsuri:
| LupulTurbat explică:

BAI dar nici unul n-ati raspuns corec dar cel care a fost mai aproape de raspuns si a fost primul primeste funda!

| Innuka a răspuns:

Buna!
1.Eu cred ca e gandul
2.Cu siguranta leul
3.usa (asta-i buna)
4.nu are par, e chel
5.sufletul big grin

| Samarra a răspuns:

Mersiii :*:*

| Trinitas a răspuns:

1. Menajera pe care mami a prins-o nu stiu ce facand cu tati...
2. Vitelul, fiindca ma-sa-i vaca si ta-su-i bou si cu toate astea nu i-e frica sa iasa in lume.
3.Nu poti dovedi nimic! Nu vei sti niciodata ca pe Ghita l-am ingropat la temelia casei!
Wait...
4. Nu se spalase pe cap de cel putin 2 luni iar ploaia n-a vrut sa se murdareasca, doar are si ploaia mandria ei?
5. Ca*atul

| sabyex a răspuns:

1. veverita zburatoare. (nu zboara, planeaza)
2.albina?
3.geamul/usa
4.nu are par pe cap, e chel
5.masina?

| cristina_6928 a răspuns:

1.Anii vietii 2.Animalul din tine sau sarpele ca are sange rece.una din ele 3.usa si fereastra 4.Barbatul respectiv era chel 5. Timpul

| Upss a răspuns:

1 pasagerii avionului 2 sarpele 3 usa si fereastra 4 chel 5 timpul ...primesc fundalaughing?