| biwltyad a întrebat:

Heii! Daca Adam a fost primul om ( si facut din pamant ) avea buric? Mai scrieti voi intrebari fara raspuns sa vedem daca impreuna le dam de cap!
Cine a fost primul oul sau gaina?

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

Hmm...
Nu cred ca Adam avea buric (stiintific vorbind),ca doar n-a stat in burta unei femei,pentru a se hrani prin cordonul ombilical...)
Dar din punct de vedere religios, da, avea buric.
Si cred ca gaina a fost prima, ca asa a fost lasata de D-zeu, iar apoi ea sa se inmulteasca prin oua...

| biwltyad explică (pentru W3R4):

Fundita! Dar daca vrei si vot pune si niste intrebari fara raspuns! daca poti, nu foarte populare, ceva mai interesante... daca poti.

| W3R4 a răspuns (pentru biwltyad):

Pai,de exemplu,daca toate animalele scot sunete(cainele latra,pisica miauna,calul necheaza, etc), omul ce sunet ar scoate, daca n-ar sti sa vorbeasca?

Asta m-a intrebat profesoara de biologie, si chiar m-a pus pe ganduri...

16 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Le găsești pe toate pe goolge.

| AikkoxD a răspuns:

Cârtiţa.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Daca soarele a fost creat in a 4a zi(sau a cata o fi fost), ce insemna o zi? Adica cum putem sti in a cata zi a fost creat soarele? deoarece exista doar noapte...

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Cand inchidem lumina, aprindem intunericul?laughing

| Piticaaaaa a răspuns (pentru iuliaiuliaiulia):

Taxiul ne da banii inapoi daca merge cu spatele?

| Brâncuşi a răspuns:

Da avea buric...si prima oara a fost oulwinking Daca ma contrazici spune-mi si criteriile si dc crezi ca nu e asa...asteptbig grin

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Vezi chestia aia din partea de sus a paginii unde scrie "Cauta intrebari sau raspunsuri"?
Scrie acolo asta:
"Daca Adam a fost primul om avea buric?"
Vezi de cate ori a mai fost pusa intrebarea.

| umbrax a răspuns:

Primul a fost T-rex
Si da Adam avea buric ca daca navea nici noi nu aveam

| Vibrations a răspuns:

Era mai bine pe la inceputuri, barbatii erau barbati, iar femeile erau...coaste

| umbrax a răspuns (pentru Vibrations):

Si astfel tu nu te mai nasteai niciodata

| Vibrations a răspuns (pentru umbrax):

Nici tu

| selysol a răspuns:

Da avea buric ca daca nu nici noi nu aveam si prima a fost gaina deoarece Dumnezeu cand a creat animalele le-a creat adulte ca sa se inmulteasca

| Λl๓a a răspuns:

Adam nu avea buric.
Primul a fost oul de insecta.

Daca inghetata e rece, de ce scoate aburi cand o scot din frigider?