| PandaaKid a întrebat:

Heii daca ar fi sa inventati un cuvant nou care ar fi acela? happy

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Sobelingozaur laughing asa il strigam pe unu la munca, aolo ce circ eralaughing

25 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce să inventez cuvinte?

| Dash a răspuns:

ţoaglă=biţă=bicicleta.

| AikkoxD a răspuns:

Budincă.

| Fiction a răspuns:

Giorbinel.Mai exact, numele Georgiana in limba extraterestra a surioarei mele.

| Alyra a răspuns:

Şivi-nimi=şoare zburători care te vor muşcaaa! Ai grijă, deci.

| MaliciousDeath a răspuns:

Gamzeelicios.
Dar dacă ar fi ca tu să inventezi o nouă culoare, care ar fi aceea?
*Gotcha*

| LittleSue a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Albo.

E ceva intre albastru si maro.

| Aneurysm a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Sober miracleeees...

Şi tu citeşti Homestuck?

| Aneurysm a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Then move your ass here.
http://rostuck.forumgratuit.ro/
(asta în caz că nu ai cont acolo şi eu nu ştiu)

| MaliciousDeath a răspuns (pentru Aneurysm):

Heheh.Mi-am făcut cont prin vară, şi cam atât.laughingNu am mai activat.

| LoveToHate a răspuns:

Acasocalocaponcaincoamelifrunicoristoriandicorhkjrgoe=da

| єχcєєℓ a răspuns:

LBNMEHI-La baie nu mai e hartie igienicalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

>strafilistic(ă)
L-aş adăuga în DOOM 3.
E un cuvânt deja inventat de fratele mai mic al unei prietene şi presupun că e un sinonim pentru zgârcit(ă) sau egoist(ă).
Presupun, pentru că părea folosit în context cu acest sens. thinking

| Aneurysm a răspuns:

Şi cuvânt... aş băga ţoaglă. Şi milcşeic. Nu pot să cred că nu există cuvântul ăsta în DEX D:

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aneurysm):

Poate dacă românii ar face mai multe milcşeicuri, cuvântul ar putea fi adăugat in DOOM 3.
Care-i explicaţia pentru ţoaglă? laughing

| Aneurysm a răspuns (pentru anonim_4396):

Nnnnu ştiu prea bine... ştiu că aşa alintam o ţâncă de-a 6-a, îi ziceam ţoaglă gen "FĂ". Yeah.

| svartirhimnar a răspuns:

Trotomuratusuciliconoză - Prostia umană.

| OskarRM a răspuns:

A oskări.

| Iunona a răspuns:

Crocobazguzaur in loc de "naspa" si purtatordeceatarna in loc de baiat.

| AnonimuszWss a răspuns:

Fii sigur ca nu va fi "scoala".

| amiX a răspuns:

Vagdfbjl tu?

| FlameHaze a răspuns:

Bigubadizoendocistobubuliascop.

| sucul a răspuns:

Duti adica du-te cum ar fi duti in subsol

| Excitroli a răspuns:

Virturisme si Cricolorarisme sau pigohipoultragigamaredeprostanacumplutcugembuundeafine big grin Tu ce Stil haotic de haine ai inventa? Eu stilul gunoierului plin de bani happy