| Geanina1895 a întrebat:

Heii vreau si eu glume de genul :
cate oua are gaina pe luna (gaina nu face oua pe luna)
sau
Un avion cade pe fasia de granita dintre Romania si Ucraina. Unde vor fi inmormantati supravietuitorii?
laughing
cele mai multe primesc fundita:X

6 răspunsuri:
| NobodyHeree a răspuns:

@finnetty pai si raspunsurile?

| TwixulDrept a răspuns:

1. Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare, iar fiul este dus de urgenta la spital, pe masa de operatie chirurgul spune: Nu pot sa il operez, deoarece este fiul meu. Cine este chirurgul?-mama lui

2. Tu esti capitanul unui yaht, yahtul tau masoara 14 m lungime, 5 m latime, 12 m inaltime si ai la bordul yahtului 20 de oameni. Intrebarea este: cati ani are capitanul?
-cati ani ai tu, ca tu esti capitanul big grin

3.De unde le avea Vlad Tepes cizmele?
-de la genunghi in jos

4. ce intra o data intr-un minut, intr-o zi dar niciodata intr-un secol?
-litera m

5.pe o sarma sunt 10 vrabii. un vanator impusca una.cate mai raman?
-nici una pentru ca celelalte se sperie si fug

6.cum iese un cal alb din apa?
----ud

7. Ti se da o cada plina cu apa si un pahar, o oala si o galeata. Cum faci sa scoti cat mai repede apa din cada?
-scoti dopul

8. Un baietel statea la etajul 10 al unui bloc impreuna cu parintii sai. De fiecare data cand pleca la scoala, lua liftul pana la parter. Cand se intorcea insa, lua liftul pana la etajul 5, dupa care urca pe scari pana la nivelul 10.

De ce nu folosea liftul pentru a ajunge la etajul 10?
-pentru ca era prea scund si nu ajungea la butonul cu nr. 10

9. Un camion care trecea printr-un tunel s-a blocat datorita inaltimii sale. Au venit specialisti la fata locului si au decis ca singura posibilitate ca acest camion sa fie eliberat este sa sparga zidul care il inconjura. Totusi, era o metoda mult mai simpla, care a fost oferita de un baietel de 8 ani.

Care este aceasta metoda?
-sparge cauciucurile

10.Cum poti arunca o minge cu toata puterea ta, si sa o faci sa se intoarca la tine, fara sa ricoseze din nimic, fara sa aiba nimic legat de ea, si fara sa ti-o arunce nimeni inapoi?
-o arunci in sus... fiind gravitatie ea se intoarce inapoi

11. unde gasesti un caine fara picioare?
-unde l-ai lasat
12.de ce se ia sapca la frizer?
-de cozoroc
Sper ca te-am ajutat
bye :*

| Geanina a răspuns:

Cate zile de nastere are un om de 70 de ani?

sau

pe o sarma sunt 10 vrabii. un vanator impusca una.cate mai raman?

| OrochiFan a răspuns:

Cine miauna si nu-i pisica?
cum scoti o sabie din fantana?
pe ce copac se aseava vrabia pe ploaie?
din cine iei dar tot creste?
ce intra o data intr-un minut, intr-o zi dar niciodata intr-un secol?

| OrochiFan a răspuns:

Scuze, aseaza

| alecsisa a răspuns:

Cauta pe inteeeeeeeeerneeeeeeeeeeeeetttt.