| Zâmbărici a întrebat:

Ia sa vedem povestiti sh voi o intamplare amuzanta sau penibila big grin

Răspuns Câştigător
| dulshe a răspuns:

Pai intr-o zi m-am dus la vara mea (la tara) sa stau cateva zile cu ea(k nu ne mai vazusem de ceva vreme)...si acolo m-am intalnit cu un baiat (imi placea de el). varul lui varmea a aflat ca imi place de acel baiat si a inceput sa strige tare pe afara k eu vreau sa ma combin cu el(ala caremi placea) a auzit toata lumea si va dati seama ce prost mam simtit, in momentul ala m-am bagat in casa si am intrat pe mess, i-am lasat un mesaj la baiatul kremi placea zicndui k varul lui varmea a inventat tot.
Seara cand intra varmea pe mess avea un mesaj(de la baiatul kremi placea) zakndui k ii place de mine si k daca are el sanse la mine, la care varmea i-a zis ca are. a doua zi am iesit pe afara. Baiatul ma vz pe mine si pe varmea si a zis "tu vino putin aici" si m-am dus eu rolling on the floor si se referea sa vina varmea la el nu eulaughing si mi-a zis "nu tu, varta dar poti sa vii si tu" si eu nu m-am dus m-am dus sa salut niste prietenirolling on the floor

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Amuzanta? Pai eram profesoara si am mers la banchetul clasei a8a la Borsec, pentru a ocupa nr locurilor in autocar am luat si elevi mai mari de la clasele a 9 a, a10a, dar de la clase de seminar teologic si culmea ce sa vezi la banchet au participat si ei, dar dansau baietii metalica de le sareau parul pe cap. Spre surprinderea noastra a celor 4 profesoare care eram cu ei, am vazut ca si viitorii preoti, vor sa-si traiasca viata si culmea stiti care este? Cind vedem la biserica ca preotul ne spune sa nu pacatuim, dar ei si dansau si injurau, ce sa-i faci ale tineretii valuri sa zic asa.

| LarisaDragomir a răspuns:

Era pauza la scoala si eu cu un coleg si alta colega l-am pacalit pe unu ca se da mancare gratis ala s-a dus si noi am inceput sa radem si accidental m-am luat de mana cu el si mi-am pus capu` pe umaru lui da faza e ca nici unu nu stiam.va mai povestesc doua...tot la scoala in pauza si facea una din clasa o chestie de la hsm si eu zic,, cf ana tia turbat porumbelu?, mai e una:in vacanta de paste ne juam la tara adevar si provocare si a fost o chestie ca toti care imi dadeau provocari ma puneau sal pup pe unu si la un moment dat zice gata fara din astea ascunse la pariuri doar oficiale

| OvidiuMocanu a răspuns:

In urma cu 4 ani m-am intalnit cu mai multi prieteni din sebastian sectorul 5 si am hotarat sa mergem la tara unuia adica un comuna 4 frati undeva pe la dridu acolo seara am plecat la discoteka neh ca la tara acolo un baiat cosmin dea spus bai sa aveti grija sa nu va apropiati de unu CEAPA un taran proaspat eliberat din penitenciar asa ca neam pus pe distractie mai pe ocolite beut tipat si agata urate sa ne tina de cald pe la 12 noaptea un prieten pe nume BITTER imi spune hai maimutoiule la wc adica wc-ul insemnand in spatele discoteci am refuzat asa ca BITTER s-a dus nestingherit in spatele discoteci acolo pe intuneric era renumitul ceapa mozolinduse cu a sa prietena asa ca bitter s-ia spos instrumentul si a facut treaba mica dar neobservand ca face pipi pe renumitul ceapa dupa cateva secunde ceapa vb catre prietena lui uite fa ce face asta e de la bucuresti asta sa pipi pe mine e las fa ca te invat minte si o bate pe saraca fata de o asculta cu ureche toata discoteca
Bitter cand a vazut ce a facut a fugit si ne-a anuntat ca vom fi intampinati de ospitalitatea locala a comunei cu lucruri minore bete, pietre si alte accesorii asa ca am fugit cu buletinele noastre bucurestene in casa buniciilor prietenului meu pentru a ne proteja un om batran de hoarda locala asa am scapat din comuna 4 frati in care nu ma mai voi duce toata viata
Va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu prima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai

| dana39668 a răspuns:

Multe intamplari amuzante mi s-au intamplat in viata dar una e penibila.Mergeam prin prin curtea scoli ( cand eram mai mica) si ma dadeam pe langa baietii din echipa de fotbal cu mine mai erau 2 prietene. Eram imbrakata intr-o fusta si un simplu maieu. Colega mea cea nebuna (ramona despre tine vorbesc ) mi-a dat fusta jos.CULMEA PENIBILULUI. Toti baieti au ramas cu gura cascata. Era sa lesin, pritenele mele se prapadeau de ras pana cand a venit o alta golega care avea o jacheta din intamplare cu ea. I-am luat jacheta din mana si am pus-o pe mine. Am mers la baie si cum mereu am telefonul cu mine mi-am sunat verisoara care sta chiar vizavi de scoala intreband-o daca pot sa stau la ea pana cand baieti isi vor termina meciul. A doua zi mi-am luat revansa. Prietena mea inca chicotea in ora de mate despre cea ce se intamplase ziua trecuta. Era momentul potrivit sa ma razbun pe ea. Doamna de mate' dormea ca de fiecare data in ora si facand un avion de hartie si scriind in el astfel " Na babo sa mai dormi in ora. De la Ramona"... Avionul a aterizat direct in bibilica(capul) profesoarei citind si infuriinduse a luat-o pe Ramona de par si tarando in fata colegilor a dus-o in biroul directorului. Hi hi oricum acum eram chit.