| ☺♥Love♥☺ a întrebat:

Imi puteti zice ce sa fac ca sa slabesc? Nu prea stiu! Am incercat sa nu mai mananc, dar nu mai suport.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practicarea unui sport şi o alimentaţie săracă în grăsimi, făinoase, băuturi acidulate, etc. te pot ajuta la reducerea în greutate şi păstrarea ei în timp.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata? am o vecina care era normala la trup si la cap la 13 ani.la 14 i-au spus fetele afara ca e grasa. a facut foame si s-a inbolnavit de anorexie, boala psihica ce se manifesta prin refuzul de hrana. ajunsese o stafie.slaaaabaaa,si palida de credeai ca acu se duce.si a fost cu mama ei la doctorul psiholog.acum are 17 ani, e un pic plinuta si este o frumusete de domnisoara.asa ca lasa prostiile si fii tu insuti, fiindca asa vei placea tuturor celor care te vor place.deja ai o problema.nu o agrava.mananca bine si moderat.mese mici si dese. miscare si te vei mentine, perfect.nu te juca cu sanatatea ta de hatarul nu stiu cui, fiindca nici in fund nu doare pe nimeni de tine in afara de cei care tin la tine.cine te vrea mai slaba sau mai grasa ori e prost ori e jigodie, ori invidios.

| ungurubulan a răspuns:

Pacat ca esti mica da "sexu " ajuta la slabit happy

| fosa.poplitee a răspuns:

Sport. si ai grija la ce mananci : mai putini cartofi, orez, paste, paine... si seara nu mai manca, sau doar un mar. Seara dupa 6 big grin

| Minnie_8765 a răspuns:

Secretul este cat mai mult sport, nu infometarea:alergari, inot, basket, volei sau depinde ce iti place...si cauta pe youtube filmari cu diverse exercitii, sigur iti vor fi de folos.Bineinteles,trebuie sa ai si un regim echilibrat bazat pe multe fructe si legume.
Bafta!:*

| maya_1490 a răspuns:

Asta nu e bine ca nu mananci.Mai bine mananci putin si normal, dar cantitati mai micute.Eu de obicei cand vreau sa slabesc mananca, dar cu cantitati micute, seara de la ora 18:00 nu mai macanc nimica si nici nu prea mananc dulciuri si mai mult aerobic. Succes!

| ciobanu_1013 a răspuns:

Daca nu suporti sa stai fara sa mananci trebuie sa faci mult sport

| razbitze a răspuns:

Incearca cu mai multe fructe si legume happy