| Diana_Dya_1978 a întrebat:

Hey! Asi vrea sa stiu cat timp trebuie sa alerg ca sa slabesc cel putin un kilogram happy :*... Si imi puteti spunesi ce pot sa mananc ca sa slabesc?

~ dau funda ~

Răspuns Câştigător
| BlackAngel33 a răspuns:

Alearga 30 de minute pe zi. LA mancare renunta la fast-food si dulciuri, nu mai bea suc cu acid. Consuma mult peste si frcte si leume proaspete. Renunta la paine si bea ceai negru.

1 răspuns:
| Kalla a răspuns:

1 kg inseamna 7000 de calorii.Intr-o ora de alergare pierzi cam 300 de calorii.Acum calculeaza.
Cateva sfaturi:
Nu alerga rapid. Daca alergi rapid o sa ti se ingroase picioarele si nu arzi grasimea. Daca, in schimb, alergi incetisor o sa arzi din grasime si o sa poti sa alergi mai mult pentru ca nu obosesti imediat.Nu uita sa intinzi cinci minute muschii de la picioare cu un pic de incalzire.Trebuie sa te asezi pe jos in fund si sa tii picioarele in fata drepte si sa te apleci.O sa te doara la inceput dar cu timpul te obianuiesti. Daca nu intinzi muschii inainte de sport o sa te doara cand fugi.
Cat despre mancare, nu manca struguri si banane, renunta la orice fel de alcool, sucuri chiar si cele de fructe din comert.Mai bine fa-ti tu un suc de portocale, grefii si lamai care contin multa vitamina C care ajuta la arderea grasimii de pe abdomen.Nu manca paine alba.Si cea neagra incearca sa o faci pe dava (paine prajita), nu pentru ca are mai putine calorii ci pentru ca stomacul arde mult mai rapid painea prajita.Bea multa apa si pune si lamaie inea.Umple o sticla mare cu apa si pune sucul unei lamai in ea si beao pe toata, cand te uiti la teldvizor, usor ca pe un suc. Dupa ce faci sport sa mananci. Dupa ce mananci sa astepti cel putin 30 de minute inainte sa faci sport.
Mult noroc.