| Clwu_Claudia_1999 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! M-am saturat sa vad ca toate hainele vin bine pe fetele mai slabute..si pe mine nu pica nici o toala bine!
Vreau sa slabesc am incercat de atatea ori dar nu am ambitie! Nu ma mai suport asa. vreau si eu sa arat ca toate fetele! crying
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Daca 1999 este anul in care te-ai cunoscut, atunci aproximativ 14 ani.

La varsta ta, fiecare fata e frumoasa in felul ei, fiecare are ceva special.

Daca vrei sa slabesti, iti recomand sa mananci carne slaba ( vita, pui ), multe fructe si legume, salate, carne/cartofi gatiti la cuptor.
Chestii care nu sunt grase.
Apoi incearca sa te duci la o sala sau sa faci exercitii fizice acasa, pentru ca fara sport vei slabi urat.
Mergi cat ma mult pe jos si urca scarile.

Incearca sa iti maresti si increderea in tine, ai nevoie de ambitie si incredere in tine pentru a slabi frumos si sanatos.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
In primul rand trebuie sa ai rabdare si iti vei gasi haine si pe masura ta.
E bine ca recunosti ca vrei sa slabesti si nu ai ambitie...
Daca vrei sa arati bine si sa vina si hainele bine pe tine, ia putina initiativa in privinta asta.
Succes!

| Robi673547 a răspuns:

Buna. Te sfatuiesc sa te apuci de un sport care iti place, sa il faci ca vrei tu nu ca te obliga parinti sau altcineva...
Sa faci tot ce iti spune antrenorul/antrenoarea si sa nu te plangi oricat de greu ar fi exercitiul. O sa vezi in timp ca pierzi usor usor in greutate.

Nu e bine sa pierzi mult deodata in greutate.

BAFTA!

| cookie14 a răspuns:

Nu te mai gandii la fetele acelea! Fiecare e special in felul lui! Dar daca chiar vrei sa slabesti si nu ai ambitie incearca ca atunci cand pleci la(scoala,liceu, facultate, servici) sa iti pui un mar in (poseta, ghiozdan, geanta)! incearca dimineata cand te scoli sa mananci o portie de lapte cu fulgi de porumb! Si nu ar strica ca in timpul liber sa dai o fuga pe la salahappy

| alexandru1900519 a răspuns:

Totul depinde de tine, eu am, slabit punandu-mi ambitia la incercare. Aveam 105 kg si am decis ca trebuie sa fac ceva.Am redus treptat painea din meniu si in 7 zile am ajuns sa mananc doar 3-4 feli de paine pe zi.Mi-am stabililit programul de mese respectiv ora 9:00, 13:30, 19:00.Am inceput sa mananc mai multe legume fierte carne de pui, peste si vita la gratar fara ulei. Poti manca intre mese si o salata sau un fruct un morcov crud daca simti nevoia de a rontai ceva.Nu am mancat mancare tip fast-food sau snacksuri.Am baut in acest timp foarte multa apa si ceai cand simteam ca ma roade stomacul undeva pe la ora 00:00-02:00.Nu trebuie sa te infometezi doar sa mananci mai natural si mai echilibrat.Acuma am 85 de kg si 1.85 inaltime si ma simt foarte bine.Succes!