| betty17 a întrebat:

Intr-un avion, un avocat nimereste langa o blonda misto. Bla, bla, tot incerca sa intre in vorba cu ea...nimic. Blonda se uita pe geam, mai incerca sa doarma. Avocatul, enervat:
- Uite, hai sa jucam un joc misto! Eu iti pun tie o intrebare si daca nu stii imi dai 5$, apoi imi pui tu mie o intrebare si daca nu stiu iti dau 5 $! Si tot asa?
- Nu domnule, imi pare rau, sunt obosita, as prefera sa ma odihnesc(Avocatul enervandu-se si mai tare):
-Bine, uite, jucam alt joc! Eu iti pun tie o intrebare, daca nu stii imi dai 5$, tu imi pui mie o intrebare si daca nu stiu, iti dau 500$!
Blonda accepta in sfarsit.
-Care este distanta de la Pamant la Luna?
Blonda deschide geanta si ii da 5$.
-Ce e mic, are 3 picioare si urca dealul?

1. Avocatul, se gindeste, scoate laptop-ul, cauta in baza de date, cauta pe Internet, trimite mailuri la toti prietenii.in sfarsit, dupa 1 ora, transpirat, ii da blondei 500 $. Blonda ii ia, apoi se intoarce si incepe sa se uite plictisita pe geam. Avocatul, isterizat: 'Bine, bine, ce e mic, are trei picioare si urca dealul?'
La care blonda deschide tacticoasa geanta si ii da o hartie de 5 $.
.
2. A fost o data un barbat perfect si o femeie perfecta. Ei
s-au intilnit si deoarece relatia lor a fost perfecta s-au
casatorit. Nunta a fost perfecta. Iar viata lor in doi a
fost de asemenea perfecta.
Intr-o seara de craciun, in care ningea puternic, aceasta
pereche perfecta mergea cu masina pe o sosea plina de curbe,
cind la un moment dat au vazut pe cineva la marginea strazii,
care se pare ca avea o pana. Era Mos Craciun cu o tolba plina
de cadouri. Deoarece ei nu au vrut sa dezamageasca copiii
cei multi care asteptau cadourile, perechea perfecta l-au
invitat pe Mos Craciun sa se urce in masina lor pentru. a ajunge
sa imparta cadourile. Si asa au ajuns in scurt timp sa
imparta cadourile. Din nefericire s-au inrautatit conditiile
meteorologice si cei trei au avut un accident.
.
Unul singur din cei trei a supravietuit. Care?
.
(Ginditi-va mai intii si abia apoi va uitati la raspuns)
.

Bine-nteles ca femeia perfecta.
Ea este singura din cele 3 personaje care exista
intr-adevar. Toata lumea stie ca Mos Craciun nu exista; si
ce sa mai zicem de barbati perfecti
.
Pt. femei, povestea se termina aici. Barbatii vor citi in continuare.
.

Puncte bonus pentru. barbati:
Daca Mos Craciun si barbatul perfect nu exista, inseamna ca
femeia a condus.
Ceea ce explica de ce s-a si intamplat accidentul.
Si inca ceva: daca esti femeie si ai citit si restul
povestii, asta mai demonstreaza inca o chestie:
Femeile nu fac niciodata ce li se spune!

6 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Eu cred ca mos Craciun a supravietuit, avand in vedere ca nu exista nici femeie, nici barbat perfect. laughing

| Bacemi a răspuns:

Multumesc din suflet. M-ai facut sa zambesc nitel sa mai uit de greutati. O seara placuta tuturor.

| Bishop a răspuns:

rolling on the floor amuzante

Janina
| Janina a răspuns:

Hai ca aia cu perfectiunea e foarte tare!
apropo, sunt femeie insa cred ca barbatii sunt mult mai responsabili, mai iubitori, mai loiali, mai siceri, mai impacati cu ei decat noi!

kratos
| kratos a răspuns:

Multumim pentru glumitele tale! Dar sti vorba rau cu rau dar mai rau fara rau. Si apropo nici natura nu este perfecta si nimic de pe lumea asta nu este perfect!

| Munchkin a răspuns:

rolling on the floor))))) Foarte tare al doilea rolling on the floor